Uhříněves - FC Háje JM 0:4 (0:1)

Ani pátý pokus fotbalistů Uhříněvsi, na jaře bodovat a pokusit se ještě vykřesat naději na záchranu, nevyšel. Háje od začátku zápasu hru ovládly a zápas dovedly k jednoznačnému vítězství 4:0. Dvěma góly k tomu přispěl Josef Bičaník, který se na Háje vrátil po několika letech ze zahraničí a těsně před zápasem se podařilo dotáhnout úspěšně přestupové formality.

Bičaník se poprvé představil po čtvrthodině hry. Nejdříve se ještě nechal chytit do ofsajdové pasti, ale pak si naběhl do vápna na přihrávku z levé strany a s přehledem prostrčil míč k tyči. Těsné vedení hostů vydrželo až do poločasové přestávky.

Na druhý gól potřeboval Bičaník opět čtvrthodinku druhé půle. Na hranici vápna mu nezištně přistrčil míč Janoušek a Bičaník už si s ním věděl rady a pověsil ho do sítě. Po druhém gólu už domácí rezignovali a inkasovali ještě dvakrát.

V 70. minutě se na šestnáctce Soucha šikovně obtočil kolem obránce a jeho střela skončila za zády Kudrnáče potřetí. Osm minut před koncem prošla dírou ve středu domácí obrany kolmá přihrávka, na tu
si naběhl Boháč, obešel i vybíhajícího Kudrnáče a do prázdné branky zatloukl poslední hřebík do domácí rakve.

Uhříněves - FC Háje 0:4 (0:1)
Branky: 15. a 60. Bičaník, 70. Soucha, 82. Boháč. ŽK: 12. Podobský, 50. Luňák, 72. Kasal – 45. Hruška. Rozhodčí: Tomšů – Maiello, Rodová. Diváků: 50.
Uhříněves: Kudrnáč – Znamenáček (62. Kasal), Machala, Karfik, Sinkule – Dufek, Luňák, Procházka, Boev, Podobský (46. Barták) – Fliegel (46. Gebhart). Trenér: Václav Hladík.
Háje: Tlustý - Vlasák, Krejčí, Dub, Slabý – Soucha, Bednář, Janoušek, Hruška (65. Brož), Balík (67. Boháč) – Bičaník. Trenér: Petr Procházka.

Hlasy trenérů
Václav Hladík (Uhříněves):
 „Naprosto zaslouženě jsme prohráli. Mančaft utrpěl velký zásah, vyměnilo se jedenáct hráčů a to není dobré. Háje byly lepší. My jsme smíření s naším osudem, i když ve hře je ještě třicet bodů a pořád ještě můžeme doufat. Na Žižkově B jsme prohráli nezaslouženě 0:1 a tam jsem byl spokojen, teď je ale realita jiná. Musíme budovat nový mančaft pro 1. A třídu."
Petr Procházka (Háje): „Jsou to pro nás důležité tři body, i když ty jsou důležité v každém utkání. Hra pramenila z důležitosti tohoto zápasu. Předtím jsme podali lepší výkon, ale body ztráceli. Fotbal to příliš dobrý nebyl, ale tři body jsou a to je hlavní."

Nejlepší hráč Uhříněvsi: David Karfík.
Nejlepší hráč Hájů: Josef Bičaník.
Nejlepší hráč podle fotbalpraha: Jiří Janoušek (Háje).