FC Háje

ZŠ Mendelova obsadila 3. místo z 92 školních týmů

Ve čtvrtek 23.3. se partnerská škola ZŠ Mendelova zúčastnila finále Dětského fotbalového poháru v hale ZŠ Petřiny - Jih.

Turnaje se zúčastnilo 8 nejlepších týmu z pražských základních škol. Ve skupině jsme odehráli 3 utkání po deseti minutách. V prvním utkání jsme nastoupili proti ZŠ Dr. E. Beneše. Kluci byli nadšení a nabuzení na vítězství a utkání také ve výhru proměnili. V druhem zápase proti nám nastoupila sportovní škola Eden. Bohužel kluky rozhodila jejich tvrdá hra a zápas skončil naší prohrou. Ve třetím zápase, ale kluci opět zabojovali a s přehledem porazili ZŠ Drtinova.

V semifinále nás čekala ZŠ Vinoř, která celý turnaj vyhrála. Hrací doba byla zkrácena na 8 minut a utkání skončilo 1:2 pro ZŠ Vinoř. Touto prohrou jsme se dostali do bojů o celkové třetí místo. Opět jsme nastoupili proti sportovní škole Eden. Ač byli kluci po semifinálovém utkání zklamaní, tak do tohoto utkání vložili všechny své sily a Eden porazili 1:0.

Tímto se naši fotbalisté umístili na celkovém 3. místě. A to nejen na tomto turnaji, ale i z celkového počtu 92 přihlášených školních týmů v Praze.

Mendelku reprezentovali: Michal Holý, David Chmelař, Šimon Pöll, Luděk Churáček, Petr Kohoutek, Lukáš Kohoutek, Martin Fillinger

Foto z turnaje: http://www.detskypohar.cz/galerie/23_3_2017_-_finale_petriny/

úterý 28.3.2017 | Daniela Holá | Přečteno: 611