FC Háje JM - ČAFC 0:5 (0:4)

Čafka si na Hájích s chutí zastřílela. Nasázela domácím pět gólů, ale vzhledem k počtu šancí to mohlo být klidně dvakrát tolik. Zejména ve druhém poločase hosté zahodili co se dalo. Domácí prakticky pořádně na branku nevystřelili a tak na možný úspěch nemohli pomýšlet. Střelecky se opět prosadilo útočné duo hostů, když dva góly dal Micka i Mašlej. Pátý gól si dali domácí sami.
0:5
(0:4)
7.kolo v So 24.9.2016 10:30
ČAFC
Diváci: 25,
Sestava FC Háje: Tlustý - Vlasák,Nezbeda,Čížkovský,Soucha- Studený(46.Rájecký),Hovorka(87.Turek),Grešnjakov, Dratva(70.Novák),Hančl-Jiroušek

Ve 12. minutě měli domácí výhodu přímého kopu, ale bývalý hráč ČAFC Dratva mířil hodně nepřesně. Skore zápasu poprvé hosté měnili v 17. minutě. Svou první šanci ještě chvíli před tím Micka neproměnil, když střílel přes celou branku těsně mimo. Pak se ale dostal ve vápně k odraženému míči a s přehledem jej uklidil do sítě - 0:1. Za dvě minuty zatáhl rychlou akci Mašlej, k zakončení se však nedostal, od brankové čáry vrátil míč k Mickovi a ten i podruhé dorážku zvládl.

Ve 37. minutě zápas definitivně zlomil Mašlej. Fitzel vybojoval míč na půlící čáře, bez váhání jej poslal za obranu, kam si naběhl právě Mašlej a svůj únik s přehledem zakončil na 0:3. A aby toho nebylo málo, za čtyři minuty domácí inkasovali počtvrté. Střelu Nováčka Tlustý vyrazil do obránce Čížkovského, od kterého se míč odrazil do sítě.

Druhý poločas se dohrával jen z povinnosti. Hosté s vědomím luxusního náskoku zvolnili, přesto si připravili řadu šancí. V 51. minutě pronikl po levé straně Lukáš a před branku naservíroval míč Mašlejovi - 0:5. V 60. minutě Tlustý vychytal Součka a za dvě minuty si poradil i se zakončením Mašleje. Po dalších dvou minutách Mašlejovu střelu zastavilo břevno. Až potom se konečně dostali k zakončení i domácí, ale Rájecký mířil hodně nepřesně.

Festival zahozených šancí hostů pokračoval až do konce. Po akci Micky střílel Varjan do jednoho z obránců. Lukeš se šikovně uvolnil, ale střílel mimo branku. Ještě v 89. minutě šel Mašlej sám na branku, ale obstřel Tlustého nasměroval mimo brankovou konstrukci.

FC Háje - ČAFC 0:5 (0:4)
Branky: 17. a 19. Micka, 37. a 51. Mašlej, 41. vlastní Čížkovský. ŽK: 70. Rájecký, 75. Vlasák - 69. Mašlej, 70. J. Kaliba. Rozhodčí: Polena - Gunitš, Zloch. Diváků: 35.
Háje: Tlustý - Nezbeda, Vlasák, Čížkovský, Hančl - Studený (46. Rájecký), Hovorka (87. Turek), Dratva (70. Novák), Grešnjakov - Soucha, Jiroušek. Trenér: Vladimír Dvořák.
ČAFC: Drahorád - Přibyl, J. Kaliba, Nagy, T. Kaliba - Jerie (72. Zahradník), Souček (72. Poláček), Fitzel (46. Varjan), Nováček (46. Lukáš) - Micka, Mašlej. Trenér: Zdeněk Herink.

Jan Studenovský (Háje): „Prostě hrajeme špatně. Spousta zranění, pořád musíme něco měnit. Ještě ani jednou jsme nehráli ve stejné sestavě. Mladí kluci jsou náchylní na zranění. Já zastávám názor, že obrana by měla být stabilní, neměla by se měnit a my ji musíme měnit každý zápas. To je hlavní příčina, proč jsou výsledky takové. Dneska to byl zápas blbec, celé to na nás lehlo. Tím nechci snižovat výkon soupeře. Hrál opravdu dobře a vyhrál naprosto zaslouženě.”
Zdeněk Herink (ČAFC): „Navázali jsme na dobrý výkon ve druhém poločase středeční dohrávky s Ďáblicemi. Kluci pochopili o co jde. Byl to náš nejlepší a nejdisciplinovanější výkon. Zejména v obraně, kde jsme soupeře k ničemu nepustili. Potěšilo mně, že to fungovalo i po prostřídání. Bylo to vysoké a zasloužené vítězství.”

Nejlepší hráč Hájů: Radek Jiroušek.
Nejlepší hráč ČAFC: Ivo Drahorád.
Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: Miroslav Mašlej (ČAFC).