FC Háje JM - Královice 0:6 (0:1)

Po úvodní půlhodině, kdy Háje v souboji s Královicemi promarnily dvě velké brankové příležitosti, nic nenasvědčovalo tomu, že se utkání nakonec stane tak jednostrannou záležitostí hostů. Tylšarův gól do konce poločasu je však viditelně uklidnil a po změně stran se jejich brankostroj rozjel na plné obrátky. Střelecky se zaskvěli autoři dvou gólů Randa s Pospíšilem.
0:6
(0:1)
10.kolo v So 15.10.2016 10:30
Královice

Začátek utkání byl z obou stran opatrný. Hosté se v úvodních minutách víc seznamovali s umělým povrchem než s hrou soupeře. Přesto se už po čtyřech minutách dostal do zakončení Pospíšil, ale střela mu vůbec nesedla. V 11. minutě se po dlouhém centru Randy natahoval Krejča, jenže hlavou na něj nedosáhl.

Domácí se osmělili hned v následné minutě ze standardní situace a hned to zavánělo gólem. Nezbeda snad ze čtyřiceti metrů prudce napřáhl a Jeřábek jen s velkou námahou vytěsňoval dobře mířenou střelu na roh. V 16. minutě pak bylo před Jeřábkovou svatyní ještě rušněji. To Lojda vysunul kolmou přihrávkou za obranu Čížkovského, jeho první střelecký pokus stačil Jeřábek vyrazit, následná dorážka skončila na břevně a odražený míč pak do odkrytého koutu branky prodlužoval Soucha, jenže na brankové čáře vartující Vršecký mu radost z úspěchu nakonec zkazil.

Další velkou šanci ke vstřelení branky si domácí vypracovali ve 28. minutě, kdy po rohovém kopu Dratvy proletěl balón podél celé brány až k nabíhajícímu Sojkovi, ale ten z několika kroků dobře postaveného Jeřábka neprostřelil.

A tak po těchto několika neproměněných šancích udeřili ve 30. minutě hosté. Horáček zatáhl míč po levé straně, z ostrého úhlu prudce vystřelil, Provazník stačil balón jen vyrazit ke kopačce Tylšara a ten pak nechytatelnou dorážkou otevřel skóre - 0:1. Po dalších dvou minutách mohl při Randově rohu Tylšar, číhající u přední tyče, přidat druhou branku, ale Provazník skvěle zasáhl a šanci mu zmařil. Když pak na druhé straně Jeřábek parádně zlikvidoval nebezpečnou střelu Souchy, odcházela jedenáctka hostů do kabin s jedním gólem navrch.

Do druhého poločasu nastoupili hosté se zjevnou snahou své vedení pojistit. Ve 48. minutě se po dlouhém centru Hyského dostal ve vápně k odraženému míči Horáček, ale nezamířil přesně.

Po dalších pěti minutách se však již skóre měnilo. Pospíšil našel křížnou přihrávkou na levé straně Horáčka, ten se s míčem dostal až do vápna, pak ho zpětně přistrčil nabíhajícímu Randovi a ten umístěnou ránou ke vzdálenější tyči upravil na 0:2. Tímto druhým gólem se hosté ještě více uklidnili, zpřesnili hru a vytvářeli si další šance. Pospíšil pozorného Provazníka neprostřelil, střelecké pokusy Randy, Horáčka i Vršeckého se zase mezi tyče nevešly. S přibývajícími minutami však tlak hostujícího celku sílil, a bylo jen otázkou času, kdy to tam začne padat. A ten čas nakonec přišel v posledních jedenácti minutách, kdy přetížená domácí obrana čtyřikrát kapitulovala.

V 79. minutě se po dlouhém Randově pasu a Brožově chybě dostal k míči Horáček a křížnou střelou na zadní tyč zvýšil na 0:3. Po dalších dvou minutách znova Randa ideálně vysunul Pospíšila a jeho oblouček nad vybíhajícím Provazníkem znamenal zvýšení na 0:4. V 83. minutě pak stejný hráč po Horáčkově přihrávce přidal pátou branku hostů.

V 88. minutě pak Vlasák zastavoval pronikajícího Horáčka jen za cenu nedovoleného zákroku a Randa z penalty pečetil zaslouženou výhru Královic na konečných 0:6.

FC Háje - Královice 0:6 (0:1)
Branky: 53. a 88. z penalty Randa, 81. a 83. Pospíšil, 30. Tylšar, 79. Horáček. ŽK: 54. Brož, 58. Hovorka, 67. Špinka, 88. Vlasák - 24. Horáček, 45. Krejča, 90. Pavlů. Rozhodčí: Hradil - Klička, Šimek. Diváků: 40.
FC Háje: Provazník - Vlasák, Nezbeda (79. Dub), Sojka, Lojda - Soucha, Hovorka, Brož, Špinka - Dratva, Čížkovský (71. Novák). Trenér: Jan Studenovský.
Královice: Jeřábek - Richtrmoc, Hyský, Vršecký, Slováček - Krejča (77. Pavlů), Šmíd, Randa, Horáček - Pospíšil, Tylšar. Trenér: Martin Hyský.

Hlasy trenétů
Jan Studenovský (Háje): „Zase prohra. V prvním poločase jsme měli dvě šance, které jsme neproměnili a to rozhodlo. Mělo to být 2:0 a pak dostaneme na 0:1, pak nám dva góly přidali a chlapi to podle mě vzdali. Po třetím gólu se to vezlo. Neplní taktické pokyny, dělají si tam, co chtějí, mají volné hráče, jsou od nich daleko . Bude to hodně těžké. Za týden v Cholupicích to nebude o šest bodů, ale o přebor. Tam to rozhodne. S takovým přístupem, takhle se nezachraňuje přebor. Je i špatná tréninková docházka.”
Martin Hyský (Královice): „První poločas byl z naší strany špatný. Byl jsem hodně nespokojený. V zápase nás podržel Petr Jeřábek, chytal výborně, tím chci říct, že byl nejlepším hráčem zápasu. Nebýt jeho výkonu, tak jsme tady prohrávali. Naštěstí jsme v prvním poločase góly nedostali a jeden jsme dali. Druhý poločas se ten výkon rapidně zlepšil. V kabině jsme si něco řekli. Druhý poločas jsme k tomu přistoupili tak, jak jsme měli. Dali jsme brzo druhý gól, pak bylo víc klidu na míči. Byla i kvalita a zaslouženě jsme zápas vyhráli. Soupeř po třetím gólu odpadl.”

Nejlepší hráč Hájů: Miloš Čížkovský.
Nejlepší hráč Královic: Petr Jeřábek.
Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: Tomáš Randa (Královice).