FC Háje JM - Zbraslav 0:1 (0:0)

Domácí Háje dokázaly doma porazit Uhelné sklady a přivezly bod ze hřiště lídra tabulky Třeboradic. Brousily si zuby i na Zbraslav. Překvapivě svého soupeře dlouhou dobu přehrávaly, vytvářely si šance, ale dát gól je jejich velký problém. Ve čtyřech předchozích kolech se jim to podařilo jen třikrát. Nakonec zápas rozhodla penalta v 88. minutě a tři body se exportovaly na Zbraslav.
5.kolo v So 10.9.2016 10:30
Háje UMT
Zbraslav

Domácím nebyla nic platná herní převaha po většinu zápasu, když nezvládli jeho závěr. V poslední dvacetiminutovce stále více prosazovali hosté ze Zbaslavi a v 88. minutě zápas rozhodli. Přímý kop rozehrál Sedláček, poslal vysoký míč před domácí branku, kde se k němu dostal Konečný a při pokusu o střelu jej fauloval Brož. Nařízenou penaltu následně proměnil Žižka.

Z lavičky byl za spršku slov směrem k rozhodčímu vykázán domácí trenér Studenovský a vyloučen za nesportovní chování Nezbeda. Přesto se domácí vrhli do útoku. V nastaveném čase si vybojovali rohový kop a před branku se přesunul i brankář Provazník.

Obrana hostů nebezpečí odvrátila a Král šel do souboje s dvojicí domácích obránců. Dostal se k míči, pohotově poslal míč na opuštěnou branku, ten na malém vápně skočil a ťukl do břevna. Pak už se pískal konec.

FC Háje - Zbraslav 0:1 (0:0)
Branka: 88. z penalty Žižka. ŽK: 60. Jiroušek, 72. Nezbeda, 87. Brož, 90. Soucha - 19. Žižka, 35. Král.
ČK: 89. Nezbeda (Háje). Rozhodčí: Šaróka - Kučera, Nebáznivý. Diváků: 25.
Háje: Provazník - Nezbeda, Čížkovský, Lojda, Hančl - Hovorka (90+2. Vlasák), Brož, Petr, Šejnost - Soucha, Jiroušek (68. Cinar). Trenér: Jan Studenovský.
Zbraslav: Činovec - Konečný, Kudrna, Žižka, Štengl (63. Pyszny) - Strnad (46. Hrubý), Šafář, Sedláček, Souček - Král, Sýkora.Trenér: Martin Vnouček.

Hlasy trenérů
Jan Studenovský (Háje): „Já bych řekl, že jsme si rozhodně prohrát nezasloužili. Sedmdesát minut si myslím, že jsme byli dokonce lepší. Připravili jsme si dostatek šancí, bohužel žádnou neproměnili. A to je celé. Týden připravujete mužstvo na mistrovské utkání a pak ho rozhodne takováto penalta a všechno je jinak.”
Martin Vnouček (Zbraslav): „Vyrovnaný zápas, zejména v prvním poločase. Šance byly na obou stranách.
V prvním poločase byli domácí možná i lepší, dávali jsme jim příliš prostoru. Ve druhé půli jsme zlepšili pohyb a byli jsme lepší my. V závěru jsme si vytvořili tlak a po závaru před brankou přišla penalta. Jestli byla nebo ne, to nechci hodnotit, prostě jí rozhodčí zapískal a tak jsme si nakonec odvezli tři body.”

Nejlepší hráč Hájů: Martin Lojda.
Nejlepší hráč Zbraslavi: Ondřej Sedláček.
Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: Michal Žižka (Zbraslav).

Lubor Mírek

sobota 10.9.2016 | www.fotbalpraha.cz | Přečteno: 4059