Mladší dorost A

Mladší dorost: Druhé venkovní vítězství v řadě

Ve velkém vedru jsme si ověřili, že proti každému soupeři se musí běhat. Pěším fotbalem se nikdo neporazí, Při teplotách atakujících třicítku ve stínu to sice bolí, ale odměnou je sladký pocit z výhry. Kluci si to názorně ověřili na hřišti Pragy ve Vysočanech.
19.kolo v Ne 27.5.2018 12:45
Praga T.
TJ Praga

Možná pod vlivem snadného vítězství s Přední Kopaninou vstoupili kluci do zápasu poněkud vlažně. Pálicí slunce je také k velké aktivitě nevybízelo. Projevilo se to šancemi, do kterých se domácí dostávali. Naštěstí pro nás nebyli produktivní. Částečně vlastní nemohoucností, dílem zákroky našeho brankáře.

Postupně jsme přišli na to, že Praga je silnější soupeř než byla Kopanina. Začali jsme více běhat, zvětšili důraz v osobních soubojích a dobře kombinovali. K tomu jsme přidali i několik zdařilých individuálních akcí. Po jedné z nich pronikl náš útočník před domácího brankáře a připomenul mu, že se v Praze koná festival Pražské jaro. Dal mu „housle“ a poslal nás do vedení. To jsme mohli zvýšit ještě do poločasu. Proti byla tyčka a v dalších případech zákroky brankáře Pragy.

Po přestávce jsme opět spokojeně podřimovali na sluníčku. Naštěstí nás z letargie neprobudil inkasovaný gól. Domácí šance podobně jako v prvním poločase neproměnili, včetně samostatného úniku na našeho brankáře. Kluci rovněž nebyli bez příležitostí. Postupně se dostávali do tempa a s přibývajícím časem začali Pragu přehrávat. Nastřelili břevno, neproměnili pěknou akci po straně zakončenou střelou z malého vápna těsně nad. Po rychlé kombinaci jsme zase trefili tyč. Stejně úspěšní jsme byli i po jednom z rohů.

Mezitím jsme dokázali rozvlnit síť za zády domácího brankáře. V jednom případě nám k tomu pomohl dlouhý aut na desítku, kvalitní zpracování a po rychlé otočce přesné zakončení. Třetí gól padl stejně jako první po individuální akci. Po důsledném napadání rozehrávky Pragy jsme vybojovali míč, rychle s ním pronikli před branku a s klidem poslali balon za brankovou čáru.

Kluci si připsali další výhru a udrželi se ve hře o druhé místo v tabulce. Ke stříbru v přeboru se mohou přiblížit už v sobotu. Museli by od 11 hodin na Mikulově porazit Duklu JM. Vzhledem k rivalitě obou klubů se dá očekávat silná sestava domácích ( možná s posilami z Julisky).

Ve vedru tři body vybojovali: Pospíšil, Zábranský, Semecký, Kolář, Gill, Hartman, Hůlka, Hadraba, Nafarieh, Lebeda, Melichar, Sonakiya, Colibaly, Nevečeřal, Jun, Chomát

neděle 27.5.2018 | Petr Hartman | Přečteno: 2323