Mladší dorost: Otočení zápasu ukázalo sílu mužstva

Z 0:2 jsme dokázali otočit na 3:2 a zvítězit.
(1:2)
7.kolo v So 21.10.2017 10:30
Př. Kopanina
Branky FC Háje: 39. Žebrakovský, 56.,70. Semecký. Diváci: 25,

V této sezóně jsme začali dodržovat sérii tří utkání. Nejprve jsme tři vyhráli, potom ve třech z nich nedokázali zvítězit.

Začátek zápasu s Přední Kopaninou nasvědčoval tomu, že v nastoupeném trendu budeme pokračovat. Byli jsme lepší a soupeře přehrávali. Nedokázali jsme z toho však vytěžit gól, i když několik nadějných příležitostí jsme si vypracovali.

Průběh utkání by se pravděpodobně příliš nezměnil a bylo by to čekání na to, kdy se nám podaří skórovat. Stačila však nepřesná rozehrávka brankáře. Po ní následoval faul, ke kterému došlo v pokutovém území. Přesto se rozehrával trestný kop z hranice šestnáctky. Kopanina s ním naložila špatně. Odražený míč soupeř nakopl náhodně na brankáře. Tomu vypadl a dorážka skončila v síti. Než jsme se vzpamatovali, prohrávali jsme už 0:2. Opět nepřesná rozehrávka, zmatky v obraném rozestavení , přečíslení a gól.

Do konce poločasu jsme dohrávali v křeči a bojovali spíš sami se sebou. Na nohy nám pomohla branka těsně před přestávkou, která byla nařízena po jasné ruce. V kabině následovala důrazná domluvu a v druhém poločasu vše směřovalo k tomu, že zápas otočíme a zvítězíme.

Byli jsme lepší, vytvářeli si šance a většinu z nich neproměňovali. Někdy i takové, kdy jsme byli sami v pokutovém území a měli dostatek času k zakončení. K vyrovnání nám pomohlo trochu štěstí. Dlouhý aut byl v chumlu tečován a skončil v síti.

O tom, že tři body zůstanou na Hájích, rozhodl pas za obranu a chladnokrevně proměněné sólo na brankáře. Je potřeba ocenit, že kluci i při nepříznivém vývoji zápasu to nezabalili a snažili se jít za vítězstvím. Dodrželi tak tradici a po třech zápasech bez výhry uspěli za tři body. Nyní by na to měli navázat nasazením z druhého poločasu a zvítězit v neděli na hřišti Pragy.

Tři body zajistili: Pospíšil, Melichar, Hadraba, Žebrakovský, Krčil, Gill, Semecký, Hůlka, Hakl, Hartman, Zábranský, Lebeda, Jun, Nafarieh, Rossmann, Nevečeřal