Mladší žáci D (2009)

Mladší žáci 2005 - Dubeč

Z dnešního zápasu mám rozporuplné poznatky. Hodnocení rozdělím na tři části. Výsledek podle mne neodpovídá průběhu. Prohra je sice zasloužená, jelikož soupeř byl v jistých fázích lepší, ale lépe by zápasu slušela prohra tak o dva až tři góly.
5.kolo v So 8.10.2016 09:00
Dolní Měcholupy T
Dubeč

Začátek zápasu byl ovlivněn špatným rozhodnutím rozhodčího o ofsajdech. I přes naše protesty a našeho úsudku byly první góly v naší síti uznány neoprávněně. Další fatální moment nastal při rozehrání přímého kopu soupeřem, s kterým si Míša v bráně poradil, rozhodčí nechal ale rozehrání opakovat a soupeř krásně trefil horní roh brány. Nevím, zda tyto momenty na kluky dolehli, ale dnes nám oproti minulému zápasu vázla kombinační hra. Přihrávky byly nepřesné a u odražených míčů byl většinou soupeř dřív, náběhy za obranu jsme nezachytávali atd.

Jedním z důvodů asi bude i fakt, že jsme dnes hrály dva souběžné zápasy a museli jsme doplnit kluky ročníkem 2004 a nesehranost byla znát. Byl to takový zápas o malých detailech, které dnes bohužel z velké části hráli do ruky soupeři.

Na druhou stranu musím kluky ocenit, že zápas nevzdali a koncem utkání jsme již dávali i góly. Kluci sami během zápasu vyhodnotili, že zvolený systém nemá úspěch a místo přihrávek si začali troufat víc a víc do kličkování. Dokázali jsme přejít pes dva i tři hráče, ale chyběla ta pověstná třešnička na dortu v podobě finální přihrávky, nebo lepšího zakončení. Sice jsme dali málo gólů, ale to, jak skoro všichni vzali na sebe zodpovědnost za výsledek a místo ustrašeného odkopávání se sami snažili se zápasem něco udělat tak za takovýto přístup klukům patří poděkování.

Na zápase bych našel ještě jedno velké pozitivum, které je mířeno jak mezi naše, tak mezi soupeřovi hráče. Na zápase bohužel nebyl delegovaný rozhodčí, ale soudcování se zhostili domácí. Během celého zápasu se kluci obou stran hlásili k odkopnutí, nebo tečování míče za postranní čáru. Toto mi přijde jako krásné gesto Fair play, mezi něž bych i vyzdvihnul chování soupeřovi střídačky již za rozhodnutého stavu. Konec zápasu se již hrál fotbal nahoru a dolu. Soupeř měl plno vyložených šancí, které ale náš gólman likvidoval. Soupeřova střídačka místo spílání útočníkovy pochválily zákrok našeho gólmana. Je to gesto, které si mi hodně líbilo.

Závěrem bych zápas tedy zhodnotil jako celkem vyrovnaný, ve kterém byl soupeř lepší tak o 10%.

sobota 8.10.2016 | Karel Moravec | Přečteno: 2115