Mladší žáci C (2008)

Mladší žáci 2005 - Zbraslav

Prvý zápas nového roku nás čakal už po prvých dvoch tréningoch. V zimnej lige sme privítali na našom domácom ihrisku Zbraslav.
v So 7.1.2017 16:10
Háje UMT
Zbraslav

Čakal nás veľmi zaujímavý zápas, už len z toho pohľadu, že sme sa zišli v počte 8, čo pre nás znamenalo celý zápas bez striedania. V počasí, ktoré tento zápas sprevádzalo som to nebral ako veľkú prekážku, ale naopak aspoň nikto nemrzol na „striedačke“.

Prístup na tréningoch koncom roka a prvých dvoch tohto roka sa mi vôbec nepáčil a preto som bol veľmi zvedavý s akým prístupom nastúpime do tohto zápasu. Ani som si nestihol zapnúť stopky a už sme prehrávali 0:1, o pár minút nasledoval ďalší gól a znova ďalší. Bolo 0:3 a my sme si ešte ani nestihli uvedomiť, že už je rok 2017 a máme prvý zápas. Pár svetlých momentov by sa určite dalo nájsť, ale boli to skôr individuálne akcie, ktoré nás chvíľami oslobodzovali z obrany. Mohli sme dať gól na 1:1, alebo znižovať na 1:2, keď sme mali veľké šance, ale polčasový výsledok 0:4 je fér a určitým spôsobom som za neho bol „rád“, pretože moje slová o prístupe na tréningu, ktorý sa následne preniesol do prvého polčasu som mohol poukázať na tomto výkone.

Polčasová prestávka začala výhovorkami, že my nemôžeme striedať, tak preto prehrávame. Ak by sme dostali 4 góly v posledných desiatich minútach prvého polčasu asi by som na to ťažko hľadal argumenty, ale keď už v 15. minúte prehrávate 0:3, tak chyba je niekde inde. A práve nato som sa snažil chlapcov upozorniť, nie ich trestať za prístup, ktorý v poslednej dobe mali, ale aby si uvedomili aké bude mať následky, nikto predsa nechce prehrávať zápasy. Čiže polčasový rozhovor bol z väčšej časti o prístupe, ale videl som na chlapcoch, že moje slová počúvajú a veril som, že druhy polčas prinesie zmenu.

Našťastie som sa nemýlil. Hneď od začiatku druhého polčasu bolo vidieť oveľa väčšie chcenie tento zápas otočiť, alebo aspoň zdramatizovať. Na klzkom teréne s ešte klzkejšou loptou sme hrali jednoduchšie, viac si nahrávali, hrali na menej dotykov, ale zároveň sme boli odvážnejší a dôraznejší v súbojoch 1 na 1, či už obranných, alebo útočných. Podarilo sa nám dať dva pekné góly a snažili sme sa pridať ďalšie. Čo sa mi veľmi páči, že sme takýto zápas nezabalili. Rodičom chceme poďakovať, že nás podporovali počas celého zápasu.

Zostava: Maršák Jan, Schrojf Václav, Schrojf Vilém, Lelkes Adam, Klymskyj Alexej, Danda Jakub, Mareš Dominik, Audet Anthony

sobota 7.1.2017 | Martin Zálepa | Přečteno: 1856