V sobotu nás čekalo první jarní venkovní utkání a to v nedaleké Dubči.
Dubeč T.
Dubeč
Branky FC Háje: 43.,57.,58.,76.Novák,69.,78.Látal,17.Grešnjakov. Diváci: 30,
Sestava FC Háje: Láčík-Šejnost,Sojka,Hovorka(78.Hrubý),Špinka-Kloboučník(37.Zbořil),Lojda,Grešnjakov,Soucha-Látal,Novák(78.Rašplička)

K utkání jsme dorazili v dobré náladě, neboť po dvou odehraných zápasech jsme měli plný počet bodů. Na tyto výkony jsme chtěli navázat i v utkání s Dubčí. V úvodu jsme se hlavně seznamovali s přírodní trávou, která nám upřímně dělala pěkné problémy. Nejisté odskoky míčů a nerovný terén způsobovaly v začátku naše ztráty. Z toho také těžil soupeř a dostal se tak ke dvěma nebezpečným centrům.

Po chvíli jsme se ale dokázali aklimatizovat a začali jsme hrát náš útočný fotbal. Během celého zápasu jsme velmi dobře drželi míč, soupeř se nás pokoušel překonávat pouze dlouhými nákopy, neboť měl v útoku urostlé hráče. S těmito balóny jsme si ale ve většině případech dokázali poradit. Naopak my jsme hrozili převážně po stranách a rychlými přihrávkami jsme se dokázali dostávat do vápna domácích. Takto jsme vstřelili i první branku zápasu, z levé strany přilétl do vápna centr a chytrým zakončením se zblízka prosadil Grešnjakov.

Po tomto prvním gólů se do jedné velké příležitosti dostali z brejku i domácí, avšak situaci nevyřešili dobře, následně jsme je mohli ihned potrestat my, to se však nestalo, Látalovi chybělo více štěstí. Velmi důležitý okamžik nastal v závěru poločasu, kdy se utaženou střelou prosadil Honza Novák a započal tím svůj gólový účet.

Do druhého poločasu jsme šli s tím, že chceme brzy vstřelit třetí branku a utkání tak definitivně rozhodnout. Naše plány však zhatila standartní situace domácích hned z kraje druhého poločasu, kdy si za obranu zaběhl domácí hráč a zpětnou přihrávkou našel na první tyči nehlídaného spoluhráče a Dubeč vstřelila svou první branku.

Tato branka nás samozřejmě trochu zaskočila a začali jsme hrát opatrněji. Vše se zlomilo o 10 minut později, neboť se dvakrát rychle za sebou dokázal krásnými střelami prosadit Honza Novák a rázem jsme vedli 1:4 a od této chvíle byl na hřišti jen jeden tým. Tyto vstřelené branky nám zvedly sebevědomí a začali jsme si připravovat šanci za šancí. V závěru se dokázal prosadit ještě 2x Látal a svou čtvrtou branku vstřelil hráč zápasu Honza Novák. Měli jsme chuť a do velkých příležitostí se dostávali i další naši hráči. Velkou šanci si vypracoval Soucha, Šejnost, Hovorka a střídající Hrubý.

Fotbal nás nyní hodně baví a na hřišti je to vidět. V 80. minutě se zranil Grešnjakov a jelikož jsme již neměli na střídání, utkání jsme dohrávali v deseti. I tak jsme se stále tlačili k dalšímu zakončení. Na konci se ještě parádním zákrokem blýskl Matěj Láčik a naše první venkovní utkání jsme tak zvládli parádně a zvítězili jsme 1:7. Děkujeme i hájeckým fanouškům, kteří se nás vydali do Dubči podpořit.

Budeme rádi, když nás přijdete v sobotu od 10:30 podpořit v zápase s Újezdem nad Lesy a my se odvděčíme čtvrtým vítězstvím v řadě. Na závěr krátká ukázka z oslavy vítězství.