Muži A: Porážka s Cholupicemi je velkou komplikací

Do kritické situace se dostali fotbalisté Hájů: čtyři kola před koncem Pražská teplárenská přeboru vůbec nezvládli domácí zápas s Cholupicemi a po porážce 0:3 spadly právě pod svého soupeře na poslední místo tabulky. Horší z této dvojice sestoupí na konci sezony jistě do I. A třídy, ten lepší bude čekat na vývoj v divizi. Podívejte se na nejzajímavější momenty zápasu a komentáře z obou stran.
26.kolo v So 20.5.2017 10:30
Háje UMT
Cholupice

„Jsem maximálně spokojený, od první minuty jsme plnili naší taktiku: vysoko napadat, nenechat soupeře rozehrát, být aktivní. Domácí si s tím nevěděli rady,“ pochvaloval si Luboš Vondra, trenér Cholupic. „Dát tři góly venku, to je pro trenéra velké uspokojení.“

Vondra, stejně jako jeho protějšek Lukáš Růžička, do záchranářského duelu naskočil jako hráč. Zatímco Růžička hraje pravidelně, u veterána Vondry to bylo malé překvapení. „Byla to souhra víc věcí. Měli jsme jen dva lidi na střídání a taky jsem si říkal, že potřebujeme klid ve středu zálohy. Doufám, že jsem byl klukům nápomocen,“ říkal 46letý Vondra.

Jeho tým se po minulém výprasku od Ďáblic trochu nadechl a dostal se z posledního místa, kam putují právě Háje. Rozdíl mezi oběma týmy je bod. Poslední sestupuje jistě, předposlední musí věřit v záchranu Přední Kopaniny v divizi, ale také v to, že z přeboru půjde vítěz, nebo někdo další v pořadí, výš. Ztráta na Zličín a Ďáblice se ještě sice teoreticky zlikvidovat dá, ale prakticky už se to zdá být nemožné. Cholupice ztrácejí osm, resp. devět bodů…

Kdyby se nám povedl domácí zápas s Ďáblicemi, bylo by to veselejší. Cholupice na poslední místo tabulky nepatří,“ myslí si Vondra. „Z každého vítězství Přední Kopaniny se radujeme. Když se to sejde a nespadneme, bude to velký bonus a plus.“

Stejně jako Cholupice, i Háje musí doufat v příznivý vývoj okolností a zároveň ještě svého sobotního soupeře přeskočit v tabulce. Vzájemný zápas nezvládly. „Dvěma hráčům, na kterých je postavená hra, se vůbec nedařilo,“ povídal Růžička, který sympaticky přiznal i svůj díl viny. „Celou dobu jsme hráli na jednoho útočníka, teď jsem zvolil systém se dvěma útočníky a třemi obránci vzadu. Věřil jsem, že to půjde. Bohužel, pravda byla jiná. Nebyli jsme na to nachystaní.“

Háje jsou tak blízko tomu, aby po dlouhých letech v přeboru zamířily o patro níž. „Minule v Královicích jsem říkal, že jestli prohrajeme, asi jistě sestoupíme. No a teď jsme prohráli zase…“smutnil Růžička.

Podívejte se!

Háje - Cholupice 0:3 (0:1)

Branky: 12. Hertl, 56. Janoušek, 73. Srba. ŽK: 67. Marunčiak, 74. Srba (oba Cholupice).Rozhodčí: Tereba - Tomšů, Klička. Diváků: 50.

Háje: Tlustý - Vlasák, Dub, Sojka, Špinka (67. Hančl) - Soucha, Růžička, Brož, Lojda - Nezbeda (70. Janek), Novák. Trenér: Lukáš Růžička.

Cholupice: Bartoš - Neveršil, Zavadil, Srba, Pýcha (85. Habart) - Sopr - Janoušek, Burda, L. Vondra, Marunčiak (80. Škoda) - Hertl. Trenér: Luboš Vondra.

Nejlepší hráčů Hájů: Jan Novák.Nejlepší hráč Cholupic: Juraj Marunčiak.Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: Lukáš Srba (Cholupice).

Autor: Martin Karger

sobota 20.5.2017 | www.fotbalpraha.cz | Přečteno: 2906