Muži A: Souboj s Královicemi rozhodl jediný gól domácích

O záchranu bojující Háje přijely do Královic s jediným cílem, bodovat. Bezbrankovou remízu se jim dařilo držet až do 50. minuty, kdy jako blesk z právě proběhlého krupobití, udeřil královický šutér Randa a veškeré jejich další snahy o příznivý výsledek rozmetal. A když pak v samotném závěru skvělý Jeřábek zneškodnil čistou loženku hostujícího Suleka, nebylo pochyb o tom, že tři body zůstanou v Královicích.
25.kolo v So 13.5.2017 14:30
Královice T.
Královice

Domácí vstoupili do zápasu ve velice riskantní sestavě, pouze s jedenáctičlenným kádrem. Lavičku náhradníků tak zahříval jen realizační tým.

Po opatrném začátku se do první velké šance dostal ve 13.minutě domácí Pospíšil, ale střela mu po centru zleva vůbec nesedla. O chvíli později se na druhé straně osmělili i hosté, jenže Nezbedova rána se mezi tyče domácí brány nevešla.

Hosté byli, ale při chuti a začali domácím zle zatápět. Po několika minutách znova napřáhl ke střele Nezbeda a Jeřábek jen s vypětím vytěsnil balón k rohovému praporku. Pak po rychlé akci Souchy
s Novákem se dostal do zakončení Brož, avšak míč nakonec proletěl kolem vzdálenější tyče do zámezí.

Ve 24. minutě po nebezpečném Souchově obloučku za domácí obranu zachraňoval Hyský jen s vypětím před dotírajícím Novákem. Pak při dalším závaru před domácí bránou svedl Hyský další vítězný souboj
s Novákem, aby vzápětí musel Jeřábek likvidovat dělovku Souchy. Hosté v těchto chvílích hráli opravdu dobře a k úplné spokojenosti jim chyběla jen vstřelená branka.

Ve 37. minutě se při další akci hostů dostal na levé straně k míči Hančl a umístěnou střelou pořádně protáhl Jeřábka v domácí bráně. A když pak v závěru poločasu proletěl Novákův přímý kop těsně nad pravým růžkem Jeřábkovy svatyně, odcházela obě mužstva do kabin za bezbrankového stavu.

Bouřka a průtrž mračen, které se nad Královicemi o poločase snesly protáhly přestávku na celou půlhodinu. Ta asi víc prospěla domácím, neboť druhý poločas začali mnohem svěžeji.

Už po dvou minutách zatáhl balón po pravé straně Pospíšil, z úhlu však bránu prudce přestřelil. V končící 48. minutě se po Randově rohovém kopu opřel prudce do míče Šmíd a ten jen těsně minul levý růžek Tlustého brány.

Po dalších dvou minutách už bylo počáteční úsilí domácích korunováno vedoucí brankou. Po přihrávce Tylšara postupoval zleva na hostující bránu Krejča, balón ještě přiťukl vpravo nabíhajícímu Randovi,
který pak parádní trefou k levé tyči otevřel skóre - 1:0.

Hosté nesložili zbraně, dál bojovali, ale v ofenzivní činnosti už nebyli tak nebezpeční, jako v prvním poločase. V 65. minutě zkoušel z úhlu ohrozit domácího gólmana Sulek, avšak míč proletěl kolem bližší tyče do zámezí. Ani Růžičkova střela po rozehraném rohu neměla potřebné parametry.

Největší šance hostů se zrodila v 86. minutě, kdy si na přesný centr Lojdy naběhl Sulek, jenže Jeřábek v domácí bráně čaroval a jeho volej bravurně vyrazil. Tím udržel nejen čisté konto, ale zároveň zajistil Královicím i plný bodový zisk.

V závěru ještě po Krejčově přihrávce mohl jít do zakončení Randa, ale byl zastaven zvednutým praporkem asistenta.

Královice - FC Háje 1:0 (0:0)
Branka: 50. Randa. ŽK: 90+2. Randa - 67. Vlasák, 84. Soucha. Rozhodčí: Šaróka - Rod, Fazekaš.
Diváků: 80.
Královice: Jeřábek - Pešek, Hyský, Záhorec, Slováček - Šmíd - Pospíšil, Krejča, Randa, Malík - Tylšar. Trenér : Martin Hyský.
FC Háje: Tlustý - Lojda, Růžička, Sojka, Špinka (60. Vlasák) - Sulek, Soucha, Brož, Hančl - Nezbeda (63. Jiroušek), Novák. Trenér: Lukáš Růžička.

Hlasy trenérů
Martin Hyský (Královice): „Jsem rád, že jsme vyhráli, protože jsme v situaci, že nás je málo. Scházíme se na ty zápasy v jedenácti. Háje hrály velmi dobře. Je to pro ně velmi nepříjemné, škoda že Lukáš Růžička k tomu mužstvu nepřišel dřív. Myslím si, že tak jak se dnes prezentovali, kdyby měl celou sezónu, tak mají dnes mnohem víc bodů a tu soutěž by snad zachránili. Měli jsme dát druhý gól a asi by to bylo klidnější. Hrálo se až do konce a podržel nás Petr Jeřábek, který tam chytil tu šanci.”
Lukáš Růžička (Háje): „My byli herně lepší, soupeř z jedné chyby, opět z rozehrávky nás ztrestal a prohra asi znamená sestup. Hráči možná do toho dali 100 %, to si ale nejsem úplně jistý. Ke konci jsme mohli Sulkem vyrovnat. Tahle akce byla ojedinělá, v prvním poločase jsme takových akcí měli vytvořit nejmíň deset. Byly náznaky čtyř, pěti šanci, ale nebylo to dotaženo do konce. Pracuji s kvalitou hráčů, jakou mám, na přebor je to málo.”

Nejlepší hráč Královic: Petr Jeřábek.
Nejlepší hráč Hájů: Jan Sojka.
Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: Michal Krejča (Královice).

Václav Kozel

sobota 13.5.2017 | www.fotbalpraha.cz | Přečteno: 2696