Muži A: Úvodní branka k vítězství nakonec nevedla

Muži A hrají od nové sezóny I. A třídu a v prvním zápase je čekala Uhříněves.
(2:1)
1.kolo v So 26.8.2017 17:00
Uhříněves T.
Uhříněves
Branky Uhříněves: 36. Procházka (p),42.Dvořák (vl). Branky FC Háje: 27.Soucha. Diváci: 60,
Sestava FC Háje: Lačík - Šejnost,Sojka,Dvořák,Kloboučník - Rájecký(74.Vostrovský),Soucha,Grešnjakov,Špinka-Dub(80.Veverka),Látal

V letní přestávce došlo v týmu k zásadním změnám. Po sestupu z přeboru u týmu skončil trenér Růžička, kterého nahradil dlouholetý lodivod hájeckého béčka Vladimír Dvořák. Odešlo i několik hráčů, kteří v minulé sezóně pravidelně nastupovali v základní sestavě. Přes léto bylo tedy hlavním cílem doplnit hráčský kádr, což se povedlo, neboť do týmu přišlo zatím 10 nových hráčů.

Během letní přípravy však mužstvo netrénovalo v takovém počtu, v jakém by bylo vhodné se na novou sezónu připravovat. Hráči se postupně vraceli z dovolených a tak bude chvíli trvat než se tým zcela sehraje.

V prvním utkání nás čekala Uhříněves. Úvod utkání patřil domácím, kteří hrozili hlavně po křídlech a na hřišti byli aktivnější. My jsme se do zápasu dostávali velmi pomalu, nedokázali jsme delší dobu udržet míč. To se po 15 minutách začalo postupně měnit, aktivní byl především útočník Látal, který svou rychlostí zaměstnával obránce domácích. První velkou šanci měl Soucha, který mohl z velkého vápna prostřelit vše co mu stálo v cestě, rozhodl se ale pro jiné řešení.

Ve 27. minutě se již skóre měnilo, ve vápně soupeře jsme si vyměnili tři nahrávky a Soucha vstřelil úvodní branku tohoto zápasu. Poté se hra vyrovnala, my i soupeř jsme měli zajímavé příležitosti, ale na obou stranách scházelo lepší finální řešení.

Ve 36. minutě se po kontaktu Šejnosta s útočícím hráčem domácích pískala penalta, kterou soupeř proměnil a srovnal stav na 1:1. To bohužel nebylo do konce poločasu vše, neboť ve 42. minutě dokonala Uhříněves obrat, když střelu útočníka Alby tečoval Dvořák ml. a brankář Lačík už neměl šanci zareagovat.

Ve druhém poločase jsme dokázali soupeře několikrát zatlačit, ale vyloženou šanci jsme si již nevypracovali. Po jednom z rychlých brejků, kdy obraně domácích opět utekl Látal, to vypadalo na velkou možnost ke srovnání, tu ale znemožnil svým zákrokem na našeho útočníka brankář domácích, rozhodčí však nic v rozporu s pravidly nezaznamenal. Další šance už poté nepřišly.

Pro nás je to samozřejmě ztráta, neboť jsme chtěli do soutěže vstoupit vítězstvím. O to se budeme pokoušet již tuto sobotu s Kolovraty.