Muži A: Zasloužená remíza

V 11. kole I. A třídy zavítali háječtí muži k pátému venkovnímu utkání na hřiště TJ Praga. Po dvou vítězstvích chtěli háječtí fotbalisté samozřejmě navázat na předchozí zápasy a přidat další výhru.
2:2
(0:0)
11.kolo v So 20.10.2018 10:30
Praga T.
TJ Praga
Branky TJ Praga: 48.Švec, 81.Rapant. Branky FC Háje: 67.Grešnjakov, 72.Rašplička. Diváci: 50,
Sestava FC Háje: Orlich - Souček(68.Rašplička),Sojka,Semecký,Lojda - Kloboučník,Grešnjakov,Demuth,Skirdov(58.Špinka) - Novák,Soucha

K tomu jim nahrávala i předzápasová prognóza, neboť domácí byli před zápasem až na 12. místě. Tyto statistiky však v každém zápase neplatí a domácí podali v tomto utkání velmi dobrý výkon. Už od úvodního hvizdu byli hráči Pragy aktivnější, háječtí fotbalisté měli naopak pomalejší vstup do utkání.

To se také projevilo na šancích, kterých měli domácí více. V hájecké bráně dnes čaroval Orlich, který nejedním skvělým zákrokem náš tým podržel. V prvním poločase si hájecký tým nevypracoval vážnější šanci, do zajímavého zakončení se dostal Novák, který bohužel přestřelil. Se štěstím tak skončil první poločas 0:0. Do druhého poločasu vstoupili naši fotbalisté aktivněji a po dvou minutách si vypracovali hned rohových kop. Ve vápně však nikdo z hájeckých nepodstoupil souboj, míč se dostal k domácím, kteří ihned vyrazili do útoku. Povedlo se jim rychle přejít na naší polovinu, naši hráči přepnutí nezvládli a vznikla z toho situace 3 na 1, kdy samotný Lojda nestačil zabránit úvodní brance zápasu, která padla ve 48. minutě.

Naše hráče tato chyba velmi mrzela, ale i dál byli odhodláni se zápasem něco udělat. Po 20 minutách tvrdých soubojů, kdy se hra pohybovala primárně od vápna k vápnu se nám povedl rychlý útok, kdy se za obranu dostal Grešnjakov a zkušeně přehodil domácího brankáře. Tato branka náš tým nakopla a najednou jsme se dostali k našemu fotbalu. Dokázali jsme podržet míč, hráli jsme rychle, po stranách a po zemi. Po jedné takové kombinaci na soupeřově polovině se nám chytrou přihrávkou mezi nohy domácího obránce povedlo dostat míč na levý okraj vápna, kam si naběhl Novák, ten se špičkou pokusil vystřelit na zadní tyč, kde se najednou objevil Rašplička a střelou pod břevno zajistil našemu týmu vedení 1:2.

Skvěla pětiminutovka nakonec na vítězství nestačila. Po dvou vstřelených gólech jsme měli další zajímavé příležitosti, které brankou však neskončily. Následně jsme se zatáhli a domácí se hnali za vyrovnáním, což se jim nakonec v 81. minutě povedlo. Tentokrát jsme nebyli lepším týmem a remíza je zasloužená.