Mladší žáci B (2012)

Ročník 05/06: Třetí utkání v Jihovýchodní lize

V neděli jsme odehráli velmi špatné utkání proti Březiněvsi. První poločas byl z naší strany opět velmi špatně zvládnutý. Do druhé půlky jsme výkon zlepšili, ale přístup velké části hráčů k zápasu byl opět velmi vágní.
3.kolo v Ne 8.10.2017 16:00
Schulhoffova UMT
Březiněves

Hrálo za nepříznivého počasí, po většinu zápasu hustě pršelo, ale podmínky byly stejné pro obě mužstva a na zimu nebo déšť se nemůžeme vymlouvat. V první polovině jsme hráli opravdu špatně. Opět jsme hráli bez nahrávek a než kluci pochopili, že opravdu neprojdou sami celé hřiště až do zakončení, bylo po zápase aspoň z pohledu hrozivě vypadajícího skóre. Výjimečně jsme se o nahrávku pokusili, ale hlavně Adamovi V. míče od nohy odskakovali. Ostatní hráči na tom se zpracováním nebyli o mnoho lépe a poločas jsme odehráli bez míče, bez pohybu a s fotbalem naše předvedená hra měla společného opravdu málo.

Stejně jako minule jsme do druhého poločasu vstoupili lépe a hra se vyrovnala, nicméně nedostatků a nepřesností bylo i nadále hodně. Sice se nám podařilo dát nějaké góly a soupeře již do šancí tolik nepouštět, ale i tak výkon zůstal daleko za očekáváním. Téměř nikomu se dnes nedařilo. Ať to byl Matouš v bráně, který dnes oproti zápasu se Slávií špatně reagoval, Adam P. sice míče v obraně vybojoval, ale místo jednoduché souhry míč odkopl a místo výhody jsme míč pouze odevzdali. Soupeř byl hratelný a dovolím si říct, že byl slabší než mi což bylo vidět těch pár našich fotbalových momentech, kdy jsme je jasně přehrávali.

Bohužel náš výkon neplynul z kvality soupeře, nebo z toho, že kluci neumí fotbal. Naše prohra se zrodila díky přístupu. Neochota popoběhnout, zastoupit se, nahrát si a raději nechodit moc do soubojů a čekat, že to vyřeší nikdo jiný. Stálý problém se zpracováním míče, naběhnutí atd., toto na tréninku pilujeme pořád znovu a znovu, ale do zápasu nejsme schopni to přenést.

Závěrem mám jednu výtku k rodičům. Od pátku prší, fouká vítr a je zima. Někteří kluci na zápas dorazili absolutně nepřipravení, neměli sebou termoprádlo pod dresy a na hřišti se klepali zimou, někteří neměli věci na převlečení a domů odcházeli v promočených ponožkách a kopačkách. Stejnou bundu, kterou si vzali na hřiště, kde silně promokla si následně vzali na cestu domů. Kluci už jsou sice dost staří aby si dokázali věci sami zabalit, ale pokud na zápasy budou chodit takto nepřipravení, tak je do zápasu nepustím s ohledem na jejich zdraví. Výmluva, že nevěděli jaké je venku počasí mi připadala opravdu přinejmenším zvláštní.

Utkání se zúčastnili: Erdinger, Knot, Kovbel, Kupec, Leipold, Moravec, Plášil, Petr, Průša, Sojka, Vagenknecht.

neděle 8.10.2017 | Karel Moravec | Přečteno: 2459