Ročník 2003: Těžce vydřená výhra s Žižkovem

11.kolo v Ne 22.10.2017 14:30
Štěrboholy T.
FK Viktoria Žižkov
Branky FC Háje: 35. Kostka, 62. Müller. Diváci: 55,

Zápas pro nás nezačal úplně optimálně, když nás hostující tým dostal pod tlak a vytvořil si celkem slibné šance, které náš dobře chytající brankář stačil pokrýt. Postupně jsme se začali do hry dostávat i my, ale i nám chyběl klid v koncovce. Světlý okamžik v první půli přišel minutu před odchodem do šaten a to když náš obránce skvěle vypíchl balón, přešel přes dva hráče a naservíroval ho před bránu, kde pohotově zakončil náš útočník 1-0.

Ve druhé půli jsme inkasovali po nedůrazném odehrání balónu a následném prohraném běžeckém souboji 1-1. Po té jsme trochu přeskupili řady a došlo i ke střídání. Nový hráči hru oživili a výsledkem byly dobré gólové šance na naší straně, bohužel jejich řešení nebylo zrovna ideální. Vítězného gólu jsme se dočkali v 62. minutě po dohraném souboji útočník vs. brankář 2-1. Do konce zápasu se ještě objevili nějaké oboustranně neproměněné šance a tak tři body zůstaly doma.

Hodnocení: Kvalitní zápas, kterému nechybělo nic z učebnic fotbalu. V první desetiminutovce jsme se hledali a prohrávali jsme vzdušné osobní souboje, pak jsme přidali na důrazu a začalo se nám dařit i kombinačně. Po vyrovnávacím gólu hostů se nám podařilo eliminovat hostujícího útočníka a dokázali jsme zápas dotáhnout do vítězného konce.

Sestava: Ríša Krysta, Ali Abdullah, Alim Mukhamedov, Lukáš Novotný, Péťa Müller, Honza Schöbl, Dan Lacko, Ráďa Kostka, David Truong, Kryštof Kepka, Vojta Nevečeřal, Lukáš Malec, Míša Pokorný, Sendi Murk, Péťa Mašek, Honza Šimánek, Vojta Uhlíř.