Ročník 2003: Týmová práce dokonala obrat

​Nedělním zápasem proti Litvínovu, jsme zakončili velmi náročný týden.
7.kolo v Ne 24.9.2017 14:30
Štěrboholy T.
Litvínov
Branky FC Háje: 21. Murk, 62 Schöbl, 69. Lacko. Diváci: 28,

Vstup do utkání jsme si představovali trochu jinak, než se stalo v tomto zápase. Po prvotním tlaku, který jsme si vytvořili, kopal soupeř po našem faulu přímý kop asi ze čtyřiceti metrů a k překvapení všech balón dolétl až do naší branky 0-1. Naštěstí jsme nesložili zbraně a vytvořili jsme si poměrné dobré šance ke skórování. Jenže něco jiného je si příležitosti vytvořit a něco jiného je jejich proměnění a tom se nám vůbec nedařilo.

Srovnání jsme se dočkali až po dvaceti minutách po pěkném zatažení do křídla a po centru náš hráč doráží do sítě 1-1. V druhém poločase jsme chtěli utkání otočit na naší stranu, ale místo toho jsme po zmatcích naší obrany darovali soupeři stoprocentní šanci, kterou jejich hráč proměnil 1-2. Pak již přišlo na řadu střídání našich hráčů a s novými tvářemi přišel i nový impuls. Soupeře jsme přitlačili na jejich půli, ale vyloženou šanci jsme si stále nedokázali vytvořit.

A když to nešlo zblízka tak jsme osm minut před koncem krásnou střelou z dvaceti pěti metrů vyrovnali 2-2. Zbytek utkání se nám za podpory publika vydařil na jedničku, míč jsme dotlačili do vápna, kde soupeř zahrál rukou. Pro našeho hráče již nebyl, problém, nařízený pokutový kop proměnit. 3-2. V poslední minutě jsme ještě přečkali nepříjemný závar soupeře a tak tři body zůstali doma.

Hodnocení: Těžké utkání, ve kterém jsme bohužel museli řešit více věcí (zranění, obdržený první gól atd.) Je dobré, že si kluci dokázali to, že konec zápasu je až když rozhodčí foukne do píšťalky. Moc pěkný adrenalinový konec utkání i pro nás trenéry a i pro rodiče.

Sestava: Ali Abdullah, Alim Mukhamedov, Lukáš Novotný, Sendi Murk, Lukáš Malec, Péťa Charvát, Honza Schöbl, David Dalibába, Kryštof Kepka, Vojta Nevečeřal, Vojta Uhlíř , Péťa Muller, Ráďa Kostka, Michal Pokorný, Dan Lacko, Péťa Mašek, Sonakiya Kanak