Ročník 2003: Zápasy se hrají od první do poslední minuty

Vstup do utkání jako ten v Roudnici, bychom si představovali v každém zápase.
5.kolo v Ne 10.9.2017 10:00
Pod Lipou 297 - T.
Roudnice nad Labem
Branky FC Háje: 3. Lacko, 4. Kostka, 60. Müller, 66. Kepka. Diváci: 50,

Hned jak rozhodčí foukl do píšťalky tak jsme soupeře zatlačili na jejich půlku, šance z toho sice nebyla, ale kopali jsme roh a po dobrém rozehrání a výborném důrazu ve vápně se nejlépe zorientoval náš hráč a bylo to 0-1. Ihned po soupeřově rozehrání jsme rychle vybojovali balón a hned ho posunuli na hrot, kde si ho přebral útočník a od půlky běžel sám na brankáře a obhozením na zadní tyč mu nedal šanci 0-2.

Dva rychlé góly nás trochu ukolébali a soupeř nás zatlačil na naši stranu hřiště a také si vypracoval pár slibných šancí, celý zbytek poločasu se hrál fotbal nahoru dolu se spoustou osobních a běžeckých soubojů se šancemi na obou stranách. Druhý poločas začal tlakem domácího celku, který se snažil co nejdříve vstřelit kontaktní gól, ale naše pozorná obrana v čele s výborným brankářem dokázala tlaku výborně vzdorovat.

Ani naši ofenzívní hráči nezaostávali pozadu a šancí na třetí rozhodující gól bylo spoustu. To se povedlo až deset minut před koncem po pěkné individuální akci 0-3. V tuto fázi utkání soupeři docházeli síly a paradoxně jsme mu darovali gól na 1-3 a to po nedůrazně prohraném souboji dvou bránících hráčů proti jednomu. Na hře to již nic nezměnilo protože ke konci zápasu jsme měli více ze hry my a ještě jsme výsledek pojistili čtvrtou brankou na konečných 1-4.

Hodnocení: Kvalitní zápas výborné úrovně na obou stranách. Je vidět že si kluci na tempo a nasazení začínají zvykat a dokáží prodat individuální schopnosti. I naše bolavá místa v sestavě se začínají zacelovat a tím pádem jde nahoru celý týmový výkon. Z naší strany dobré utkání až na menší výpadek po dvou vstřelených gólech.

Osobní poznámka: ( je to čistě má osobní poznámka, ale doufám, že podobný názor zastává naprostá většina z nás)

Tímto bych se rád s vámi podělil o velice nepříjemnou událost s tohoto zápasu. Cca pět minut před koncem zápasu za rozhodnutého stavu, jsme byli svědky rasistického útoku domácího trenéra pana P.T. na našeho hráče. Samozřejmě že jsme na tyto urážky reagovali a tomuto rádoby trenérovi jsem se to snažil trochu ostřeji vysvětlit. Toho si všiml i pan rozhodčí a cestou do kabin mě doslova ukecal, abych to do zápisu nedával. Myslím si, že občas člověk ujede a zaslouží si šanci, jen mě napadlo, že by se třeba dotyčný pán našemu hráči omluvil, ale když jsem vyšel z kabiny od rozhodčích tak tato osoba stála na chodbě a koukala jak bulík na našeho hráče a nic. V tuto chvíli jsem si uvědomil, že někteří si žádnou šanci nezaslouží, ale to mě mělo napadnout již při slovní přestřelce, kterou jsme spolu měli. Místo aby se zastyděl tak svá hloupá slova dokonce obhajoval a myslel si, že je to ohromná sranda.

Jediné co skutečně bylo k zasmání byl on sám, ale to mu bohužel nedošlo. Píši to zde proto, jelikož tento případ není ojedinělý a tyto hráči si musí vyposlechnout od protihráčů, a fanoušků docela dost ostrá slova na svojí národnost a teď i dokonce od hlavního trenéra na této úrovni. Tímto bych rád požádal každého, kdo si toto přečte, aby se zamyslel nad tím, jestli urážení čtrnáctiletého chlapce od dospělého člověka (pouze vzrůstem ne mentálně) který možná vypadá trochu jinak, ale fotbalově jiné přerůstá, patří do našeho sportu. Já nevím, co se v tuto chvíli odehrává v hlavě dospívajícího kluka, který fotbal miluje nadevše a také tomu vše dává, ale věřte tomu, že se klidně také může stát, že kvůli takovým lidem jako je pan P.T už fotbal přestane mít rád.

Po přečtení této poznámky byl pan trenér Roudnice kontaktován a poté sám zavolal a mým prostřednictvím se hráči omluvil - Omluva se přijímá . Děkujeme

Sestava: Richard Krysta, Ali Abdullah, Alim Mukhamedov, Vojta Uhlíř, Lukáš Novotný, Péťa Mašek, Péťa Muller, Ráďa Kostka, Sendi Murk, Míša Pokorný, Kryštof Kepka, Dan Lacko, Lukáš Malec, David Truong