Mladší žáci C (2008)

Ročník 2005: Přátelské utkání s hájeckým ročníkem 2006

Z mého pohledu jsme v sobotu odehráli nad očekávání vyrovnaný zápas, do kterého nastoupili kluci s menší herní vytížeností, ale i nováčci, pro které to byl první ostrý start.
v So 4.3.2017 10:00
Schulhoffova UMT
FC Háje B

Zápas rozhodlo posledních patnáct minut, kdy klukům již došly síly. Do té doby se hrál vyrovnaný zápas jak výsledkově, tak i předvedenou hrou. Kluky musím pochválit, jelikož mile překvapili. Naše hra nepostrádala jak individuální dovednosti, tak hlavně týmové pojetí, kdy si kluci nabíhali, komunikovali spolu a po většinu zápasu plnili pokyny ze střídačky bez větších problémů, kdy si dokázali hlídat své posty a nezbíhat se do chumlu.

S ohledem na průběh, ale i předvedenou hru dnes trochu netypicky nebudu hodnotit samotný zápas, ale individuální výkony.

Alex se sice hlásí do obrany, kde mu nejen dnes, ale v předchozích zápasech chybí větší důraz při dohrání souboje. V útoku byl jeho výkon o hodně lepší a pokud vynechává své oblíbené naskakování bokem do souboje, tak míč dokáže vybojovat a neztratit. Alexovou výhodou jsou rychlé nohy, při zlepšení techniky a odbourání naskakování může jít výkonnostně o hodně výš.

Denis jako jeden z mála vydržel fyzicky celé utkání. Jeho předností je univerzálnost, kdy nebyl rozdíl, zda hraje obranu, nebo útok. Na hřišti patřil spíše ke klukům, kteří nebyli tolik vidět, ale přitom zvládal být vždy tam, kde měl být, byl takový ten dělník na hřišti,co to odmaká za půlku hráčů, ale v novinách se o něm nepíše.

Fíla si zahrál po delší době, kdy se po zlomenině teprve nedávno vrátil do tréninku. Jako ostatní se protočil na všech postech, ale obrana není místo, kde by se cítil dobře. Z obrany se hodně vysouval a nestíhal se vracet. V záloze, nebo útoku byl díky dobré technice jeho výkon o hodně lepší a důrazem pomohl u velké části našich útoků.

U Honzy bylo znát, že s námi trénuje terve od podzimu a šlo o jeho první zápas. Oproti tréninku byl nezvykle tichý. Sice bylo znát, že herní návyky, vytrvalost i technika mu ještě chybí, ale na hřišti se snažil dělat vše, co se po něm chtělo. Toto vše jde dotrénovat. Pokud se bude tréninku naplno věnovat, tak jeho výkony se budou zlepšovat a i herní vytížení se zvýší.

Jára hrál dnes hodně aktivně a měl dobrou komunikaci s ostatními. Při standardních situacích jak před naší, tak před soupeřovou bránou hrál aktivně a souboje dohrával až do konce. S míčem u nohy si rozuměl a zkoušel kličkovat, a to se mu většinou i podařilo.

Martin byl pro mne jednoznačně největší překvapení. Kdyby takhle makal na tréninku, tak si ho troufnu donominovat i do A týmu. Tolik kliček, důrazu, tahu na branku a dalších dovedností jsem od něj neviděl snad za celý podzim. Svůj dnešní výkon korunoval gólem, kdy se vrhl po odraženém míči a do brány ho dokopal.

Míša Knot je pro mě společně s Martinem obrovským překvapením. Poslední dobou mu neustále opakuji, aby využil hru tělem místo okopávání soupeře a dnes to zúročil. Sice mu na konci zápasu došly síly, ale do té doby přes něj prošlo málo útočníků. Při rozích si ještě nedokázal tolik uhlídat soupeře, ale jinak bylo vidět ohromné zlepšení.

Michal v bráně předvedl standardní výkon, opět měl dobré reakce při závarech, ale klasicky mu dělaly problémy skoky při střelách zdálky. Oproti minulým zápasům zklidnil rozehrávku a je to po dlouhé době, co jsme po rozehrání od brány nedostali okamžitě gól. Jinak musím pochválit i jeho komunikaci ve vápně, kde si kluky dirigoval a byl konečně hodně slyšet.

Tonda podal dle očekávání dobrý technický výkon. Z kluků v poli byl asi nejvíc slyšet a snažil se hru organizovat. Hra vzadu pro něj zrovna moc není. Hodně se vysouval a obrana následně nestíhala. V záloze se mi Tonda líbil asi nejvíc. Na rozdíl od tréninku ohromně zrychlil práci s balonem, kdy se nepokoušel protihráče ukličkovat na místě, ale rychlým přechodem vytvářel šance. Další co na něm musím ocenit, jsou nahrávky. Tonda dnes nezvykle hodně a hlavně úspěšně nahrával a byl asi naším dnešním tahounem.

Hodnocení sice vypadá dobře, ale je to v první řadě vypíchnutí silných a pozitivních dovedností jednotlivých hráčů. Stále je na čem pracovat, ale jak je vidět, tak i kluci, kteří se na tréninku nechtějí tolik zapojit, aby to nezkazili ostatním, v sobě mají plno fotbalových dovedností a nesmí se je bát kdykoliv ukázat a použít. Počkáme na rozpis zápasů na jaro, ale určitě lze očekávat vyšší zápasové vytížení pro kluky, co toho na podzim odehráli méně.

Zápasu se zúčastnili: Alex M., Denis K., Filip F., Honza P., Jára Z., Martin M., Tonda A., Michal M., Michal K.,

sobota 4.3.2017 | Karel Moravec | Přečteno: 1833