Ročník 2005: První vítězství v lize

Ve čtvrtek jsme odehráli utkání proti Střešovicím. Pokračovali jsme v novém rozestavení, s klukama jsme se bavili o ofenzivnější verzi této formace. V zápase jsme vstřelili první ligovou branku, která spustila další a nakonec vyhráli první utkání.
8:3
(4:3)
8.kolo v Čt 28.9.2017 15:00
Střešovice
Diváci: 50,

Novou posilou v týmu je Fíla Šťastný z Březiněvsi, pro kterého to tak bylo první utkání v lize. Stejně tak pro Fílu Francla, který si svými výkony na tréninku i v zápasech pražské soutěže řekl o nominaci na ligové utkání.

Na tréninku jsme trénovali větší držení míče, zejména na zemi, a vyšší intenzitu hry. Stejně tak jsme udělali cvičení na zakončení, kde si potřebujeme dopřát většího klidu. Dnes jsme mohli vstřelit 15 branek. Jsme rádi za první ligový gól, který dal krásnou střelou k tyči Miky a nakonec jsme přidali dalších 7 branek.

Vítězství se nerodilo lehce. Po rychlém nástupu a vstřelení dvou branek se podařilo soupeři vyrovnat. Povídali jsme si s klukama o trpělivosti, že je potřeba hrát svoji hru, chtěli jsme se hodně tlačit na soupeře a dostávat ho pod tlak svou aktivitou. V tomto směru to pro nás nebyl nejlepší zápas, zejména v 1. polovině třetí třetiny byla hra bez pohybu a Střešovice drželi míč. Až poté kluci více zamakali, což jim přineslo závěrečné dvě branky. Střešovice se tlačili do střel, naši kluci spoustu z nich včas zablokovali, hráli obětavě.

V obranné fázi jsme odehráli dobré utkání. Dařilo se nám také kombinovat, drželi jsme míč na zemi a budeme chtít v tomto směru dále pokračovat. Řešili jsme fotbalově situace, kdy jsme byli ve vlastním vápně pod tlakem, nenakopli jsme bezhlavě míč, což je jeden z principů, který chceme.

Rozdíl v našem výkonu byl ve čtvrtek zejména v pohybu. Oproti předchozím zápasům, kdy jsme běhali po celou dobu, jsme proti Střešovicím měli výpadky. Když jsme byli aktivní, hráli jsme to, co jsme chtěli, nátlakovější fotbal s držením míče na zemi a se střelou ze střední vzdálenosti.

Chválím brankáře za jejich výběhy, byť jsme z jedné takové akce dostali gól. Je to pro naši hru v tomto rozestavení velmi důležitá a kolikrát jsme díky tomu přerušili soupeřovu akci a založili naši vlastní. Takto to chceme.

Hodnocení některých hráčů:

První vítězství v lize! V první třetině jsme na hřišti jasně dominovali a díky naší hře jsme se ujmuli vedení. Ve druhé třetině jsme soupeře doslova přejeli a vedli jsme 6:3.
Ve třetí třetině jsme už skoro neběhali a nechali jsme soupeře hrát, ale také jsme dali dva góly a můžeme se radovat z konečného výsledku 8:3.

Líbilo se mi na čtvrtečním zápasu, že jsme dostupovali hráče, že jsme víc stříleli na jejich bránu, že jsme dali osm gólů, že jsme hráli takticky.

Sestava: Černý, Danda, Francl, Klymskyj, Kolář, Konečný, Maršák, Nykyforuk, Prachař, Pokorný, Schrojf Vašek, Šťastný, Veselý, Větrovec