Mladší žáci D (2009)

Ročník 2005: Společně za vítězstvím

V sobotním horkém odpoledni jsme odehráli vítězný zápas proti Újezdu. V prvních deseti minutách jsme si nechali vnutit hru soupeře.
19.kolo v So 27.5.2017 14:15
Háje UMT
SK Újezd P4

Hráči Újezdu se dostávali k ohrožení naší brány snadno dlouhými nákopy až za obranu a pojetím hry útočníků, kteří hlavně v začátku naše kluky přetlačili, ne technicky, ale silově. Soupeř uzavřel svou polovinu hřiště a místo kombinace jsme se chtěli prosadit individuálně, což nevedlo k zakončení a ani do pokutového území jsme se nemohli dostat. Soupeř míče odkopával a tím se dostával do brejků. Po jednom z nákopů se dostal do vedení a v tu chvíli měl na hřišti optickou převahu.

Zápas jsme pod kontrolu dostali v desáté minutě, kdy díky proměněné penaltě klukům stouplo sebevědomí, ale hlavně jsme začali hrát kombinačně s množstvím náběhů a přihrávek, které byly poměrně přesné. Soupeř se i nadále snažil nákopy překonat naši zálohu, která se ovšem stíhala vracet a klukům v obraně dost pomohli. Obrana byla díky této hře v plném zatížení, nicméně si kluci plnili své povinnosti na 100 % a když už se jim nepodařilo míč odebrat, tak soupeře zpomalili a zbytek týmu dokázal volné protihráče dostoupit. Obrana ve složení Martin s Fílou spolu hraje delší dobu a je krásně vidět, jak si již dokáží vyhovět. Na hřišti spolu komunikují, přebírají si hráče, nezmatkují, neodkopávají a vybojovaný míč s velkou úspěšností posouvají na záložníky. Oba hrají v obraně konstruktivně a přitom silově.

Záloha dnes zahrála skvěle, a ve vysokém tempu. Ačkoliv byla na hřišti pěkná výheň, tak kluci podporovali jak útok zatažením míče po křídle, tak pomáhal i obraně. Nejaktivnější záložník byl dnes asi Vašek, který se cpal i do brány a odměnou mu byl gól, který si vybojoval svým důrazem.

V útoku se nejvíc osvědčila dvojice Alex s Adamem, kteří druhou polovinu zápasu soutěžili o to, kdo dá víc gólů a s chutí si zastříleli. Kdyby ještě místo tyček a břevínek dali další góly, tak rozdíl ve skóre mohl být daleko vyšší.

Asi jediná slabina na dnešní hře bylo bránění standardních situací. Při rohu si kluci dávali ve vápně přednost tak dlouho, až soupeř míč dotlačil do brány. V těchto chvílích nám chyběl hráč, který by si míč vzal pro sebe, vyvezl ho z vápna, nebo rychlou přihrávkou vyslal na steč vysunutého útočníka.

Dnes musím po dlouhé době pochválit Lukáše Odvárka. Minulý zápas více méně odchodil, byl bez náboje a ani se mu nechtělo moc do hry. Dnes makal, a i když se technikou nerovná jiným klukům, tak to doháněl bojovností a pohybem. Příjemně mě překvapil i tím, že chtěl hrát v záloze a tvořit hru. Nebál se jít do souboje a v druhé půli se podíval pro něj nezvykle i do útoku, kam nikdy nechtěl. Sice gól nedal, ale snažil se a jeho výkon hodnotím velmi kladně.

Smolařem zápasu je dnes Kája Hamala. Na hřiště nastoupil se šrámem na koleni z minulého zápasu a po dnešku mu přibyl vyražený dech, nakopnuté stehno, přišlápnutá pata, přišlápnutá špička a ve finále rozbitý nos. I přes tyto šrámy zápas dohrál a pouštěl se do soubojů pořád s tím svým buldočím pohledem.

Kluci a myslím že i rodiče si dnes zápas užili a s výsledkem, ale hlavně předvedou hrou byli všichni spokojení.

Nakonec pro mě pozitivní momenty za zápasu, které možná na první pohled nejsou tak vidět a to je týmový duch. Ve chvíli, kdy měl Kája vyražený dech k němu okamžitě přiběhl Adam a začal mu pomáhat. Jakmile se na hřišti něco nikomu povedlo, tak ostatní kluci ihned kladně reagovali. Nejvíc to bylo slyšet od Vaška, když Michal chytil sólový únik soupeře. Vašek z pozice útočníka se zatnutou pěstí řval tak, že ho museli slyšet i v kantýně. Takovýchto momentů bylo na hřišti, ale i mimo něj plno a pozitivní nálada se přenáší i do samotné hry a na výkonu je to znát. Všichni se nechali strhnout, všichni chtěli pořád do hřiště a makali od začátku až do konce.

Branky: Alex 4, Adam 3, Vašek 1

Sestava: Michal M. – Filip F, Martin M, Lukáš O. – Kája H, Vašek S, Vilda S. Dominik M. – Alex K, Adam L.

sobota 27.5.2017 | Karel Moravec | Přečteno: 1869