Ročník 2005: Šrámy z Roudnice

Nedělní zápas ČDŽ U14 jsme odehráli v Roudnici. Z předešlé sezony jsme věděli, že zápas bude tvrdý a fyzicky náročný. Připravili jsme se na to a měli jsme chuť navázat na dobrý výkon z předešlého zápasu.
2:0
(1:0)
5.kolo v Ne 9.9.2018 12:00
SK Roudnice
Roudnice nad Labem
Diváci: 50,

Od začátku jsme byli fotbalovější, měli jsme herní převahu. Soupeř však byl důraznější a i díky několika faulům, ať už odpískaným nebo ne, zastavoval naše útoky. A když se k tomu přidá 5 náběhů 1 na 1 proti gólmanovi za poločas s tím, že 4 krát útočník trefí brankáře a jednou netrefí bránu, tak se herní převaha nemůže projevit na výsledkové tabuli. K tomu jsme zmatky a nedomluvou před vlastní šestnáctkou minutu před koncem poločasu přihráli míč soupeři, který ho uklidil do prázdné brány.

Ve druhé půli jsme chtěli zápas otočit, avšak šrámy z osobních soubojů náš výkon, zejména v hlavách, limitovaly. Nákopy obránců soupeře na naši polovinu jsme zvládali řešit až do chvíle, kdy z našeho pohledu nedovoleným zákrokem odstranil útočník soupeře našeho stopera od míče a pohodlně skóroval do prázdné brány. Pan rozhodčí stál ale v jiném úhlu a situaci vyhodnotil jako souboj dle pravidel. Naši snahu o obrat nejdříve zastavila dvě nucená střídání dvou zraněných obránců, což nám neumožnilo dle původního záměru posílit útok čerstvými silami. Následně dva skvělé náběhy našeho útočníka soupeř opět zastavil nedovoleně, což už pan rozhodčí "ocenil" žlutou a posléze i červenou kartou pro brankáře. Z trestného kopu jsme trefili pouze břevno a ve skrumáži jsme míč za brankovou čáru nedostali. Jako všechna ostatní snažení i tento tlak skončil odkopem míče do "bezpečí".

Bohužel se nám nepodařilo kombinační hrou přehrát tvrdost soupeře a tak ač se po prvních pár minutách zápasu mohlo zdát, že se o výsledek strachovat nemusíme, odvezli jsme si z Roudnice porážku 0:2. Můžeme si o tvrdosti hry soupeře a nastaveném metru pana rozhodčího myslet cokoliv, faktem ale je, že pokud z 8mi vyložených šancí neproměníme žádnou, nemůžeme na vítězství pomýšlet. Z tohoto zápasu se rozhodně poučíme a teď zamakáme na tom, abychom příště byli nebezpečnější :).