Mladší žáci D (2009)

Ročník 2005: Těžké utkání s Vršovicemi

Do dnešního zápasu jsme vstoupili v hodně kombinované sestavě. Chtěl bych touto cestou poděkovat klukům z ročníku 2004, kteří nám pomohli sestavu doplnit, i když měli v nohou právě odehraný zápas, tak se sami hlásili v takovém počtu, že jsem si klidně mohl poskládat celou sestavu z jejich ročníku. Nakonec jsme s Petrem vybrali tři, kteří za nás již při nedávné kolizi termínů a množství omluvenek nastoupili.
17.kolo v So 13.5.2017 14:15
Háje UMT
Vršovice

Samotný zápas byl ze začátku v naší režii a rychle jsme se dostali do vedení. Soupeř sice po chvíli vyrovnal, ale vzhledem k postavení v tabulce se hrál v první polovině neobvykle vyrovnaný fotbal. Do druhého poločasu už jsme nastoupili s jasně deficitním fyzickým fondem a na hře se to projevilo. Soupeř začal velmi snadno pronikat středem hřiště až do zakončení. Příčiny byly dvě. Na hráčích ročníku 2004 se začala projevovat únava z předchozího zápasu a naši hráči, kteří se dnes sešli ve slabším složení, nebyli hlavně ve středu hřiště schopni reagovat na pohyb soupeře, natož se dostat do souboje. Dále se projevil odlišný herní systém obou ročníků a plno pokusů o vysutí končilo odevzdáním míče soupeři.

Konečný výsledek sice vypadá hrozivě, nicméně se začíná projevovat, kdo na co má a komu vyhovuje jaký post. Zaprvé je vidět přístup dětí k tréninku a k zápasu. Kdo neběhá v týdnu, neběhá ani o víkendu. Kdo místo tréninku radši staví hrad z gumy na umělce, ten v zápase vypadá, jako by viděl fotbal poprvé v životě. Kluky ročníku 2005 B můžeme klidně rozdělit do dvou velmi odlišných výkonnostních skupin a kdo se chodí koukat na zápasy, případně na tréninky si obrázek o tom, kam kdo patří určitě udělá sám.

Bohužel jsem nebyli komplet, ale začíná se rýsovat i celkem jasná základní sestava. Michal se v bráně oproti podzimu celkem slušně rozchytal a podává stabilní výkony. Pokud se do obrany sejde Martin s Filipem a zvyknou si na sebe, tak by mohli vytvořit silnou obranu. Oba dokáží hrát silově a do soubojů oba chodí bez sebevětšího respektu a začínají opravdu dobře plnit poziční postavení z čehož plyne opticky silnější obrana. Sobotní útočná formace Vilda s Járou se dobře doplňovala. Vilda je tank, který soupeře dokáže překonat silou a Jára překonával obranu rychlostí s míčem u nohy. Největší problémy máme v záložní řadě, ale jakmile sejdeme v plné síle i s Tondou, Vítkem, tak by se nám mohlo začít dařit soupeře trápit po větší část zápasu. Ostatní kluci musí začít více makat. Všichni svou šanci dostávají a dostávat budou, záleží jenom na nich a na jejich přístupu, jak velkou porci zápasového zatížení budou dostávat. Nikdo nemá dveře zavřené a zároveň nikdo nemá definitivní jistotu základní sestavy v případě zhoršeného přístupu.

Sestava: Moravec, Plášil, Knot, Brunovský, Zahálka, Schrojf Vilda, Matějka

sobota 13.5.2017 | Karel Moravec | Přečteno: 2321