Ročník 2005: Zápas rozdílných poločasů

Ročník 2005:  Zápas rozdílných poločasů
V sobotu jsme odehráli další utkání zimní ligy, tentokrát proti domácímu Junioru.
v So 13.1.2018 09:00
Junior UMT
Junior

Junior je doposud suverénní ve své pražské soutěži a i při pohledu na výšku některých hráčů to vypadalo na těžší zápas, které chceme hrát a kterých nám zatím zimní liga mnoho nenabídla.

Podruhé jsme nastoupili v rozestavení 2-3-2. Zápas by se dal označit jako zápasem dvou rozdílných poločasů. První půle byla z naší strany slabší, zejména co se týče pohybu bez míče a důrazu v osobních soubojích. Souboj většinou vyhraje ten, kdo chce víc. A tak si Tom v první půli v brance zachytal a připsal mnoho povedených zákroků. My jsme rozvlnili v první půli síť ze střely z dálky, která Tomovi K. sedla. Po první půli vedl zaslouženě Junior.

Před druhou půlí jsme si povídali jak o důrazu, který se v druhé půli výrazně zlepšil, tak o součinnosti v útočné hře. Kluci dostali volnost, aby nelpěli na pozicích a byli maximálně variabilní v útočné činnosti. Pohyb bez míče se výrazně zvýšil, aktivita kluků šla nahoru, kluci rotovali a díky tomu si vytvářeli brankové možnosti a příležitosti. Pak to bylo o tom, zda se nám podaří či nepodaří finální přihrávka. Důležitý byl faktor toho, že to šlo a herně jsme měli převahu. Tom P. v pozápasovém hodnocení říkal, že neměl v druhém poločase žádnou práci, což svědčí o zvýšené aktivitě a vyšším držení míče.

Kluci neuměli pojmenovat důvod, proč hráli v poločasech rozdílně. Viděli to, ale nevěděli příčinu. Důležité je, že bojovali do posledních okamžiků.

Rodiče také výrazně potěšili řešením situací v prostoru před bránou, kdy byli kolikrát pod tlakem hráčů z Junioru, ale dokázali přihrávkami v trojúhelníku podržet balón, rodiče to ocenili bouřlivým potleskem. Rodiče je třeba pochválit za povzbuzování po dobu zápasu.

Zápasu se zúčastnili: Tom Pokorný, Alex Klymskyj, Tom Kolář, Fíla Šťastný, Fíla Prachař, Simon Větrovec, Vašek Schrojf, Vilda Schrojf, Kuba Danda, Adam Lelkes, Luky Veselý

sobota 13.1.2018 | Otmar Mansour | Přečteno: 2628