Mladší žáci C (2008)

Ročník 2005: Zlepšujeme se každým zápasem

V pondělním odpoledni jsme nastoupili doma proti Stodůlkám. V kompletní sestavě jsme více rotovali kluky na určitých pozicích. Výsledkem bylo šest vstřelených branek a mnoho dalších šancí. Radost z výhry pak měli všichni hráči i fanoušci.
19.kolo v Po 1.5.2017 13:15
Háje UMT
Stodůlky

Principy hry, na kterých jsme poslední měsíc hodně pracovali, již byly na hřišti více patrné, a tak jsme se v předzápasovém povídání zaměřili na nové informace. Při pátečním tréninku jsme udělali průpravnou hru na podporu obránců do útočné linie, což však kluci zapomněli 😊, a tak jsme si o tom na hřišti více povídali, protože to kluci zatím nemají zažité, ale chceme to. V praxi to znamená větší tlak na soupeře a posunutí obránce do středové řady v součinnosti s brankářem, který má být vysunutý. I z toho důvodu byl postaven na obránce Simon, se kterým jsme se o tom bavili v pátek a který by tento princip hry mohl dobře uplatňovat. Zatím je to pro kluky nové a budeme se na to více zaměřovat v dalších týdnech.

Stejně tak se budeme více zaměřovat na malé formy hry, 3vs3, 4vs4, hra se žolíkem, a to ze dvou důvodů. Zaprvé se potřebujeme naučit hrát rychleji na menším prostoru, zadruhé, vyšší tempo hry a s tím související všeobecná fyzička (prosím, neplést si s rychlostní vytrvalostí).

Kluci odehráli velmi dobré utkání, co se týče útočné fáze. Hra s míčem, roztahování, nabídka. To všechno doznalo zlepšení. Byla ve hře spousta detailů, které se nám zatím nedaří, protože jsme se na ně ještě více nezaměřovali v tréninku, ale teď je pro nás důležité vidět zlepšení v těch činnostech. Hra se zrychlila, více jsme drželi míč na kopačkách a dostávali se do velkého množství šancí. Věřili jsme si v situacích 1vs1 – viz Fílův průnik zakončený faulem a následnou penaltou. To jsou věci, ve kterých chceme pokračovat. Víme, že náš styl hry bude náročný, založený na aktivním pojetí a hlavně pro krajní záložníky to bude těžké. Oni mají na starost celou lajnu a bude to o jejich důslednosti, zda díky jejich pohybu budeme dostávat/dávat branky.

Máme radost, že se střelecky zadařilo Adamovi „Forrestovi“ Lelkesovi, který vstřelil 3 branky. Role útočníka se zhostil dobře. Všichni kluci zahráli dobré utkání. Je potřeba ocenit zejména jejich aktivitu a snahu. Chyby z tvoření se stávat budou, takové respektujeme, přináší to učení se fotbalu, co na hřišti neradi vidíme, je destruktivní řešení, byť před naší bránou. Bylo zajímavé, že 90% odkopnutých míčů získal soupeř. Naopak 70% situací před naší bránou, kdy kluci zachovali chladnou hlavu a míč rozehráli, jsme měli my na kopačkách. Tyto návyky budeme postupně měnit.

Chválím rodiče za podporu a fandění. Věřím, že příště zůstane jen právě u té podpory a fandění 😉.

Zápasu se zúčastnili: Maršák, Větrovec, Klymskyj, Prachař, Schrojf, Kolář, Danda, Mareš, Nykyforuk, Veselý, Hamala, Lelkes

pondělí 1.5.2017 | Otmar Mansour | Přečteno: 2132