Mladší žáci B (2012)

Ročník 2006: Dva zápasy během nedělního dopoledne

V neděli jsme odehráli současně zápas zimní ligy proti Cholupicím a na druhém hřišti jsme si domluvili přátelské utkání se Zvolí.
v Ne 14.1.2018 11:40
Háje UMT
Cholupice

1) Háje - Cholupice 12:2 (6:1)

K prvnímu utkání v novém roce jsme nastoupili v rámci zimní ligy, kterou na Hájích hrajeme proti Cholupicím. Od začátku jsme zápas ovládali, soupeř se párkrát velmi sympaticky a kombinačně přiblížil k naší bráně, až na dvě situace jsme vše vyřešili výborně.

Pomohl nám samozřejmě brzký vstřelený gól, po kterém jsme získali ještě více sebevědomí. Kluci si věřili, střídali individuální průniky s kombinační hrou celého týmu. Dnes nám výborně fungovali kraje zálohy, které soupeři neustále zatápěli. Skvělé utkání dnes odehrál Hynek Zlatuška, který se díky své rychlosti dostával do mnoha šancí po pravém křídle.

Snažili jsme se hrát po zemi a situace řešit fotbalově. Několikrát se nám i povedlo otočit hru z jedné strany na druhou a získali jsme tím čas a prostor. Zásadní byl dnes pohyb bez míče, který byl nadprůměrní a pomohl nám k tolika šancím.

Občas se stalo, že se u vápna soupeře vytvořil chumel do kterého jsme se snažili za každou cenu procpat míč. Lepší variantou by bylo natáhnout si soupeře více k naší polovině a otevřít si tak prostor před jeho vápnem.

Celý týden před tímto utkáním kluci trénovali výborně a dokázali většinu přenést i do zápasu. Hráli jsme uvolněně, chytře a rychle. Děkujeme rodičům, že nás i v nepříznivém počasí podporovali.

Zápasu se zúčastnili: Domša, Klikar, Kubánek, Lacko, Málek, Pechanec, Slavík, Stříbrský, Šilhánek, Trnka, Zlatuška

2) Háje - Zvole 4:7

Do zápasu se Zvolí nastoupilo mužstvo ve složení hráčů 2005 a 2006.

Zahřátí jsme nechal na kapitánovi, kterým byl tentokrát Dominik z 05 a kluci ho výborně poslouchali. Poslední částí zahřátí byla střelba, na její techniku se budeme více zaměřovat v tréninku. Úspěšnost v proměňování šancí nás totiž trápila prakticky celý podzim a i když na tréninku nám to tam padá, tak v zápasech se na góly hodně nadřeme. Hodně mě také zajímalo kolik si kluci pamatují z taktických věcí související s posuny po hřišti v útočné a obrané fázi.

Od úvodu jsme byli aktivnější, ovšem až příliš často jsme ztráceli míč dobře napadajícími hráči soupeře. Když už jsme se dostali do blízkosti soupeřovi branky hned jsme byli zdvojeni, chyběla nám rychlejší práce s míčem. Klukům stále připomínáme, aby hledali volné spoluhráče a po přihrávce si opět naběhli, to mi tam dnes hodně chybělo. Postupem hry nám rychleji ubývaly síly, toho soupeř využíval a rychlými brejky trestal naše špatné postavení po ztrátě míče.

V tomto zápase mě několik hráčů velmi mile překvapilo a před sezonou ukázali dobrý potenciál.

Zápasu se zúčastnili: Borkovec, Dovhanyč, Hamala, Holý, Limberg, Mareš, Maršák, Němec, Schistek, Štěpánek, Zahálka, Zlatník.

neděle 14.1.2018 | Jan Špinka, Vladislav Volf | Přečteno: 2498