Mladší žáci B (2012)

Ročník 2006: Zasloužená porážka se Střešovicemi

Ve sváteční den jsme nastoupili ke čtvrtému zápasu žákovské ligy. V domácím prostředí jsme přivítali Střešovice, které jsou jako my nováčkem této soutěže.
8.kolo v Čt 28.9.2017 15:00
Háje UMT.
Střešovice

Rozhodlo proměňování šancí a týmová hra. V obou aspektech nás soupeř přehrál. Když se zastavím u našich útočných akcích, tak ve čtvrtek bylo zřejmé, že máme problém dotahovat akce do konce. Zbytečně táhneme míč až k autové čáře a až tam řešíme vzniklou situaci, souvisí to s malým přehledem na hřišti a malou nabídkou ostatních hráčů.

Naši volní hráči čekají a sledují spoluhráče, který vede míč, místo toho, aby si svým pohybem a následným křiknutím řekli o přihrávku. V zápase jsme šli několikrát sami na bránu a šanci jsme nebyli schopni úspěšně zakončit, pokud se nám povedlo vystřelit, tak střela neměla dostatečnou razanci nebo směřovala přímo do rukou hostujícího brankáře.

V zápasech se hodně nadřeme na vstřelené branky a zároveň soupeři snadno umožňujeme skórovat do naší sítě. V obraných řadách nehrajeme zodpovědně a neustále se dopouštíme naivních chyb. Tyto snadno inkasované branky pak samozřejmě sráží sebevědomí celého týmu. Vše začíná u rozehrávky od brány, naše nízká aktivita vede k přihrávce přímo soupeři, který lehce zakončuje. Přitom by někdy jen stačilo rychle si odskočit od brankáře a nahlas si křiknout, jenže to souvisí s aktuálním sebevědomím, kdy hráči sledují spoluhráče s míčem, ale nechtějí mu pomoci.

Technicky a individuálně jsme v zápase vyčnívali, ale nehrajeme kompaktně. Soupeř byl důraznější, hrál týmověji, rychleji reagoval na vzniklé situace a za brankami si tvrdě šel.

Cílem do dalších zápasů je zamezit snadně inkasovaným brankám a věřím, že s větším klidem v zadních řadách, přijde i větší sebevědomí v útočné fázi.

Zápasu se zúčastnili: Hadraba, Lacko, Málek, Oráč, Pechanec, Slavík, Stříbrský, Trnka, Zlatuška, Hofman, Chodora, Sobotka.

čtvrtek 28.9.2017 | Jan Špinka | Přečteno: 2404