Mladší přípravka A (2015)

Ročník 2009: Jeden dodatečný gól za čtvrtinu – je to moc?

V nepříliš praktickém čase výkopu – hned po poledni – jsme se tuto neděli potkali se soupeřem z Jižního města.
16.kolo v Ne 20.5.2018 12:30
Mikulova UMT
Dukla JM

A bohužel opět se nám stalo, že na některé naše hráče padlo zakletí jménem ´siesta´. Sice všichni do jednoho měli tendenci bojovat, proto jsme ve středu hřiště měli převahu, ale opravdový útočný tlak jsme si za celý zápas na bližším hřišti prakticky nevytvořili. Důkazem budiž pouhých pět vstřelených branek za 60 minut, což je proklatě málo. Soupeř nebyl v ničem výrazně lepší, my jsme jen jednoduše byli pomalí v rozhodování, tím ve většině herních aktivit, a tím jsme se prakticky nedostávali do střeleckých příležitostí. A když se nestřílí, góly nepadají. Přitom na konci byli všichni kluci velmi překvapeni, že vlastně v celkovém součtu stačilo dát na každém hřišti o jeden gól navíc v každé čtvrtině, a rázem bychom brali výhru. Bereme to ale jako pozitivní zkušenost a vstup do dalších tréninkových aktivit s cílem přenést mnohem více toho, co zvládáme na tréninku i do zápasů.

To na vzdálenějším hřišti se střelecky dařilo daleko více. Předvedená hra byla také velmi slušná. Bohužel se nám nevyhnuly naše tradiční výpadky. Ve většině zápasů by se výkony našich borců daly graficky charakterizovat ukázkovou sinusoidou… Velice se nadřeme na každém gólu. Většinou je střílíme po vypracovaných hezkých akcích nebo po správném obsazení a přečtení hry. To jsou chvíle, kdy hrajeme velmi hezky. Bohužel následně dostaneme jeden hloupý gól a naše sebedůvěra ruku v ruce s výkonem jde rapidně dolů. Poté se pomalu vzchopíme, znovu dřeme a celý cyklus se opakuje. Pozitivní tedy je, že se nám často podaří soupeře přehrát a vyprodukovat si kvalitní šance a krásné góly. Škoda jen, že to tak nejde po celý zápas.

Závěrem je nutno vyzdvihnout jeden individuální výkon, a to byl Víťa. Jeho konstantní snaha bojovat ve všech situacích, bleskurychle přepínat z útoku do obrany či naopak, byla prostě famózní. Pokud by takto fungoval celý tým, bylo by úplně jedno, proti komu bychom zrovna hráli, v každém případě by to byl koncert :) (trenér Kája).

Když jsme u individuálních výkonů, já vyzdvihnu výkon/sebevědomí Vojty v bráně. To, co si dovolil, bylo neskutečné a skvěle jsem se bavil :) (trenér Miky).

Zápasu se zúčastnili: Jára Juráček, Miky Juráček, Fíla Valo, Dan Adamec, Honzík Moravec, Honzík Pitro, Maty Fiala, Víťa Dovhanych, Tom Jiskra, Vojta Sajler, Míša Holý, Tom Kubík

neděle 20.5.2018 | Mikuláš Zbořil | Přečteno: 5004