Ročník 2009: Magická 26 a větrná výhra na Aritmě

Další utkání v nové sezoně nás za nadmíru větrného počasí v pátek odpoledne zaválo na hřiště tradičního soupeře - SK Aritma Praha.
21:26
(6:8)
5.kolo v Pá 6.10.2017 17:00
Aritma UMT.
Aritma
Diváci: 35,

Počasí bylo opravdu nevlídné a zasloužilo by si ideálně spíše zimní windstopper výbavu. Proto se kluci po rozcvičce bez většího otálení s vervou pustili do hry, aby to tolik ´nestudilo´. Zatímco nasazení tak bylo brilantní, a to u naprosto všech bez výjimky, což byla velmi pozitivní změna oproti minulému utkání s Braníkem, náš herní projev na obou hřištích působil velmi odlišně.

Tým blíže k tribuně byl dravý, technický, obětavý v soubojích, ..., ale po 15 minutách takové hry skóre ukazovalo 1:1. A dalších 15 minut jsme dokonce gólově vyšli na prázdno. Co tedy stálo za takovou produktivitou, když soupeř nepůsobil příliš výrazně a technicky jsme ho přehrávali?

Podívejme se na chvilku na tým dále od tribuny, který za poločas nastřílel 7 branek. Ano, střídali jsme tam ve dvojicích zatímco druhý tým měl náhradníka jen jednoho (to ale s ohledem na rychle chladnoucí svaly při pobytu na střídačce nemuselo být výhodou). Byli jsme techničtější či soupeř slabší než na prvním hřišti? Nikoliv. Tak co to tedy mohlo být...ti kdo zápas sledovali jako diváci už jistě tuší. Bylo to přesně to, o čem si s klukama povídáme již od soustředění, na co se letos hodně zaměřujeme při trénincích a co od prvních střetnutí zaznívá v kabině před každým zápasem: roztahování hry do stran a hraní "od-sebe"!

Kluci na tomto vzdálenějším hřišti ke všemu co nás obvykle zdobí prostě přidali ještě tento herní projev, a to navíc v ukázkově týmovém pojetí. A tak jsme byli svědky nádherných přihrávek do volna, narážeček po prvním doteku, z toho pramenících přečíslení na útočné polovině, a pak i (zdánlivě jednoduše, ale ve skutečnosti zaslouženě vypracovaných) krásných gólů. Určitě si v tomto směru zaslouží zvláštní ocenění Honza P. a Jáchym, kteří celý zápas výborně odehráli právě na tomto hřišti, a přestože s týmem trénují teprve pár týdnů, celá tato sedmička vytvořila naprosto ladně a kompaktně hrající celek.

A nyní zpět na bližší hřiště. Snad kluci prostě potřebovali delší čas na zahřátí a setřepání únavy na konci školního týdne, snad zafungovalo povídání si o herním projevu během přestávek, v každém případě se výše popsaná roztažená hra dostavila i sem. Zejména poslední čtvrtina pak již byla vynikající, důkazem pak budiž 8 vstřelených gólů v posledních 15 minutách! Zde nutno vyzdvihnout i to, že kluci prokázali odolnou psychiku a snahu bojovat do poslední minuty, která v tomto případě byla naše další plus překlápějícím misku vah.

A teď již k oné magické 26tce z titulku. Sečteno a podtrženo, vše výše popsané nakonec vyústilo v naši druhou výhru v sezoně, a to vstřelením 26 gólů! Společně s góly 27, které jsme dali minulý týden, a 25 góly ve dvou předchozích spíše nepovedených zápasech to začíná vykazovat jisté známky tajemna... ;)

Zápasu se zúčastnili: Dan Adamec, Vojta Sajler, Fíla Valo, Jára Votípka, Martin Sršeň, Marek Kulhánek, Honzík Moravec, Jára Juráček, Víťa Dovhanych, Miky Juráček, Tomáš Jiskra, Honza Pitro, Jáchym Novotný