Ročník 2009: Náročný zápas s Braníkem

Den české státnosti byl na Hájích brán jako den hájeckého fotbalu, neb zde bylo na programu množství fotbalových klání. Svým dílem k tomu přispěl i ročník 2009, který tento den časně zrána odehrál své utkání s Braníkem.
27:38
(13:17)
4.kolo v Čt 28.9.2017 08:30
Háje T.
Braník
Diváci: 50,

Do zápasu jsme nastoupili velmi slušně a první čtvrtinu jsme odehráli velmi vyrovnanou. Dobře jsme obsazovali a soupeři jsme ztěžovali rozehrávku. Bohužel se zdálo, jako by nás následujících pár inkasovaných gólů zlomilo a někteří kluci již nadobro přestali makat. Vytratil se pohyb a dravost. S tím šla ruku v ruce nedůslednost při obsazování, a nakonec jsme se bohužel byli schopní vrátit k neustále zmiňovaným chumlům. Bojovnost, obsazování, chumly, to byly tři aspekty hry, kvůli kterým nás soupeř v druhé a třetí třetině přehrával. Poslední čtvrtinu se trochu zvedla dravost, a tak se dá hovořit o zlepšení na závěr utkání.

Nemůžeme být však jen negativní, nic není černobílé. První čtvrtina ukázala, že když všichni makáme a taháme za stejný provaz, umíme být velmi silní. Bohužel někdy trochu bojujeme s hlavou, a to nás stojí góly. Byli zde však jedinci, kteří odmakali celý zápas až do konce a za to jim patří uznání. Technicky jsme na tom dobře a když se chce umíme ukázat i fyzickou sílu, bohužel v tom nám někdy zamezí psychika. V taktických aspektech hry máme také na čem pracovat. Možná jsem však až přehnaně kritický. Výsledek 27:38 v soutěži, které se hraje na dvě hřiště, není nijak propastný a jelikož i hra byla chvílemi vyrovnaná, nedá se mluvit o nějakém propadáku.

Co se týče druhé skupiny, vývoj a výkon zápasu byl odlišný. Na rozdíl od druhé skupiny jsme lehce prospali začátek zápasu, nedrželi jsme si svoje pozice a rychlá a přesná rozehrávka Braníku nám dělala problémy a obdrželi jsme rychlé góly. Postupem času se ale kluci adaptovali, začali více běhat, držet si své pozice, netvořili chumly a tzv. přepínat a výkon šel nahoru. Rozehrávka se zkvalitnila, začalo se hrát více po stranách a ne v chumlech a vše neslo své ovoce. Poslední čtvrtina patřila hostům, protože kluci najednou upustili od všeho, co plnili druhou a třetí čtvrtinu, a tak jsme obdrželi mnoho zbytečných gólů.

Zápas to byl dle mého názoru vyrovnaný.Technicky a fyzicky jsme soupeře převyšovali, škoda výpadků soustředěnosti a bojovnosti. Co se taktiky týče, stále musíme pracovat na věcech jako obsazování hráčů, rychlejší rozehrávka, přepínání z útočení na bránění a držení si svých pozic, kvůli kterým nás soupeř místy přehrával.

Zápasu se zúčastnili: Filip Valo, Jaroslav Votípka, Vojta Sajler, Martin Sršeň, Maty Fiala, Mikuláš Juřáček, Jaroslav Juřáček, Josef Vančura, Tomáš Kubík, Tomáš Jiskra, Dan Adamec, Honza Moravec, Michal Holý.