Mladší žáci D (2009)

Uhříněves - Mladší žáci 2005

Dnešní zápas proti Uhříněvsi jsme bez ohledu na nepříznivý výsledek zhodnotili více méně kladně. Zápas nám ukázal dílčí zlepšení i některé přetrvávající nedostatky.
3.kolo v Pá 23.9.2016 17:00
Uhříněves UMT
Uhříněves

V tomto roce budeme potkávat týmy ročníků 2004 a 2005. Starší kluci, stejně jako na dnešním zápase, měli v poli jasnou výškovou i silovou převahu, což v důsledku znamenalo větší důraz při získávání i krytí míče.

Mezi naše největší nedostatky patří větší důraz a rozehrávka od brány. Oproti minulému zápasu v Klánovicích bylo vidět zlepšení herního projevu i v těchto činnostech.

Větší silové pojetí při získávání míče i při jeho krytí bylo znát u celého týmu, kdy kluci hráli více do těla a nevypouštěli souboje. Zlepšení bylo patrné i v případě ztráty míče, kdy se kluci snažili protihráče doběhnout a o balón zabojovat.

V druhé polovině jsme začali víc napadat rozehrávku soupeře, obranu jsme začali řešit poziční hrou místo osobní obrany a hlavně v první polovině druhého poločasu se díky této změně hry soupeř k naší bráně moc nedostával. Ke konci nám začali trochu docházet síly a soupeř si díky tomu navýšil skóre.

Při rozehrávce od brány máme stále problém s výkopem více dopředu i se samotným postavením a pohybem hráčů. Místo zjednodušení rozehrávky na krajní záložníky se kluci snaží o krátkou souhru s obránci a při tlaku soupeře hodně chybujeme. V Klánovicích těchto chyb bylo méně i díky zpětné přihrávce zpět brankáři, dnes se kluci se snažili přecházet spíše individuálně. V činnosti rozehrání od brány musíme zlepšit kopací techniku gólmanů – délku i přesnost kopu. S tím musíme také natrénovat lepší postavení hráčů, nabíhání a rychlé přenesení hry ve středu hřiště.

Zápas hodnotím pozitivně hlavně díky tomu, že ačkoliv měl soupeř výškovou i silovou převahu, tak jsme zápas nezabalili a v jistých fázích hry jsme se soupeři vyrovnali. Takovýto zápas kluky posune dopředu, protože musí více bojovat a být důraznější než proti slabšímu soupeři a herně jim i přes prohru dá daleko víc.

Sestava: Bednářová Sára, Brunovský David, Knot Michal , Mareš Dominik, Mathouchanh Alex, Moravec Michal, Odvárko Lukáš, Prachař Filip, Schrojf Vašek, Schrojf Vilda, Veselý Lukáš, Zoul Martin

pátek 23.9.2016 | Karel Moravec | Přečteno: 1976