Mladší dorost

Mladší dorost: Vichr odvál tři body

Mladší dorost: Vichr odvál tři body
V extrémních klimatických podmínkách jsme narazili na velice silného protivníka.
0:3
(0:1)
4.kolo v Čt 5.10.2017 17:30
Háje UMT.
FC Háje
Vršovice
Diváci: 35,

Komentář

Ve vichru, který si občas s míčem dělal, co chtěl, jsem nebyli schopni konkurovat rychle kombinujícímu protivníkovi. Ten dominoval i ve většině osobních soubojů a od začátku šel nekompromisně za vítězstvím.

Dal to najevo už v úvodních minutách, kdy se po narážečkách na jeden dotek dostal útočník sám před brankáře. Ten ještě jeho šanci zmařil. Po čtvrt hodině už rychlá kombinace vedla k přečíslení a k první brance. Kluci se snažili větší kvalitě soupeře čelit bojovností a pokusy o rychlé protiútoky. Často je řešili individuálně a to nemohlo vést k úspěchu. Přispíval k tomu horší pohyb a tudíž i malá nabídka od spoluhráčů.

Ve druhém poločase po pěti minutách jsme rychle nereagovali na aut soupeře, ten nás opět přečíslil a skóroval. Za dvě minuty jsme po ztrátě míče nemohli zastavit rychlý protiútok a na jeho konci byl třetí gól. Od té doby nebylo pochyb o tom, že tři body poputují do Vršovic.

Chvíli potom začalo pršet jako když na sebe pustíte naplno studenou sprchu. Ta paradoxně nezchladila emoce, které vypukly na hřišti. Došlo k několika šarvátkám. Jen díky velkorysosti rozhodčího dohrála obě mužstva v jedenácti. Pokud se nedaří takovéto situace ustát v hlavě, není šance na úspěch, což se bohužel v některých zápasech názorně a opakovaně ukazuje.

První porážka v přeboru byla užitečná také kvůli tomu, že ukázal, že bez pravidelného tréninku se takováto soutěž nedá pořádně hrát. Ani fotbalovým bohem nadaní hráči typu Rosického se bez tréninku nedokáží prosadit v průměrné české lize. Kluci k němu mají daleko, proto by měli přehodnotit svůj přístup k fotbalu a začít pravidelně trénovat. Podmínky k tomu mají zajištěny na velmi dobré úrovni.

Do sobotního zápasu s Libuší už nic nacvičit nestihnou, tak snad alespoň vychladnou horké hlavy a budou se soustředit pouze na hru.

Porážce nedokázali zabránit: Pospíšil, Jun, Zábranský, Krčil, Gill, Hadraba, Žebrakovský, Hartman, Lebeda, Hakl, Rossmann, Hůlka, Nevečeřal, Sonakiya, Krejčí, Kolář, Melichar.


čtvrtek 5.10.2017 | Petr Hartman | Přečteno: 762

Další články