Ročník 05/06: Velký obrat se nakonec nekonal

V sobotu sme sa v peknom počasí predstavili na ihrisku Újedzu Praha 4. Po predzápasovom rozhovore a rozcvičke som mal z hráčov veľmi dobrý pocit, tým pádom som dúfal, že nás čaká vydarený zápas.
4:4
(4:2)
7.kolo v So 21.10.2017 13:30
ÚJEZD PRAHA 4 UMT.
SK Újezd P4
Branky FC Háje: 8.,25. Mareš, 58. Zahálka, 62. Brandejs . Diváci: 40,

Dôraz v osobných súbojoch a zastupovanie hráčov, ktorí vybehli zo svojej pozície, boli dva hlavné faktory, ktoré stáli za tým, že sme v úvodný dvoch minútach prehrávali 2:0 a v siedmej minúte to bolo dokonca už 3:0. S takýmto začiatkom by mal problém sa vyrovnať nie jeden tím, ale nám veľmi pomohol kontaktný gól v ôsmej minúte a skvelá podpora rodičov. Ako čas postupoval, tak sme sa začali zžívať s menším ihriskom, kde sme potrebovali zrýchliť prácu s loptou. Hra sa v druhej polovici prvého polčasu vyrovnala a nakoniec sme odchádzali do šatne za stavu 4:2.

O polčase sme sa rozprávali najmä väčšom využití maximálnej šírky ihriska a väčšom počte nábehov od krídelných hráčov. To sa nám našťastie podarilo preniesť aj na ihrisko a v druhom polčase sme boli lepším mužstvom, kde sa nám darila kombinácia po zemi, ale aj súboje 1 na 1. Typickú „českú uličku“ sme v zápase využili niekoľkokrát a to by som v zápase najviac vyzdvihol. Ako nahrávku, tak aj samotné nábehy v druhom polčase. Vyvrcholením zápasu bol náš tretí gól, ktorý splňoval tie najprísnejšie kritéria. Za ním prišiel hneď ďalší a rázom bolo vyrovnané, zápas nakoniec aj skončil.

Najväčšie problémy nám robili rohové kopy súpera, kde prakticky z každého jedného hrozil inkasovaný gól. Chcelo by to zapracovať na odhade pri výskoku do hlavičky a aj na samotnej hre hlavou.

Na záver by som chcel hráčom poďakovať, že to po nevydarenom začiatku zápasu nezabalili, ale práve naopak podali kvalitný výkon a škoda nepremenených dvoch šancí v samotnom závere, keď sme mohli strhnúť víťazstvo na našu stranu. A taktiež patrí veľká vďaka rodičom za podporu počas celého zápasu.

Zápasu se zúčastnili: Bartoš Filip, Brandejs, Goikoetxea, Holý, Mareš, Maršák , Danda, Hamala, Schrojf Vilém, Zahálka.