FC Háje - Braník 0:3 (0:2)

Háječtí fotbalisté dál marně čekají na druhý podzimní tříbodový zisk. Nepovedlo se jim to ani proti Braníku. Už během první půle domácí dvakrát inkasovali a navíc ve 44. minutě přišli o Brože, který musel po druhé žluté kartě do kabin o chvilku dřív než ostatní aktéři zápasu. V 53. minutě pak inkasovali potřetí a zápas už se jen dohrával.
0:3
(0:2)
14.kolo v So 12.11.2016 10:30
Háje UMT
Braník
Diváci: 20,

Hostům vyšel úvod zápasu. Už v 8. minutě si míč k přímému kopu postavil Trávník, Jeho střela před Tlustým skočila a míč zapadl přesně k levé tyči - 0:1. Za pět minut skončila spolupráce Trávník - Cvrček dalším gólem. Radost ale hostům pokazil signalizovaný ofsajd.

Ve 24. minutě se do šance dostali i domácí. Brož vyslal doprava přesný pas na Souchu, ten se dostal až před Kudláčka, ale gólově svou akci nezakončil. To se naopak za dvě minuty podařilo hostům. Na konci vydařené kombinace byl volný Cvrček, který s přehledem poslal míč po zemi k pravé tyči. Tlustý se po něm vrhal marně - 0:2.

Ve 30. minutě si domácí vynutili velký závar před brankou Braníka, ale nikdo míč na branku protlačit nedokázal. Za pět minut měli domácí svou největší šanci. Opět po pravé straně unikl Soucha, jeho přihrávku před branku Hančl poslal z několika metrů mimo tyče.

Závěr poločasu přinesl ještě přímý kop hostujícího Ceccarelliho, který svou střelu otřel o břevno. Během tří minut si domácí Brož za kritiku rozhodčího vykoledoval dvě žluté karty a tak musel po následující červené do kabin předčasně.

Druhý poločas pojali hosté velmi volně. Navíc v 53. minutě poslal Cvrček z přímého kopu míč do sítě Hájů potřetí. Velký náskok a hra proti deseti hosty dostala do pohody. Ti drželi dlouhou kombinací míč na svých kopačkách, ale k zakončení se nedostávali.

Další gólový záblesk ze strany domácích přišel až v 70. minutě. Vlasák na půli získal míč v souboji se Světlíkem, bez váhání jej dlouhým nákopem poslal doleva na rozeběhnutého Hančla, který získal jen roh. Ani v další příležitosti se Hančl k zakončení nedostal a Vlasák mířil těsně mimo branku.

Když se po hezké akci na druhé straně k zakončení nedostal Šalanda a Pechar svou individuální akci zakončil střelou, která jen lehce olízla pravou tyč Tlustého branky, došli si hosté v poklidu pro tři body.

Branky: 8. Trávník, 26. a 53. Cvrček. ŽK: 39. Dratva, 41. Brož - 40. Trávník, 90. Kodytek. ČK: 44. Brož (Háje). Rozhodčí: Klička - Kučera, Chrenko. Diváků: 30.
Háje: Tlustý - Vlasák, Dub, Sojka (46. Čížkovský), Lojda - Brož - Soucha, Nezbeda, Dratva, Hančl - Novák (46. Hovorka). Trenér: Jan Studenovský.
Braník: Kudláček - Pilík, Kučera, Rezek, Kodytek - Ceccarelli (61. Novák), Pekárek (68. Pechar), Mráz (82. Louč), Světlík (71. Šalanda) - Cvrček, Trávník. Trenér: Martin Vališ.

Hlasy trenérů
Jan Studenovský (Háje): „Soupeř byl hratelný, porazili jsme se sami. Zase vyloučení, dva góly z trestňáku, prostě špatná hra od nás. Takhle se o záchranu nehraje. Když si promítnu ty góly, které jsme dostali, všechno špatně.”
Martin Vališ (Braník): „Jsme spokojení. Ten zápas jsme měli celou dobu pod kontrolou. Domácí sice měli nějaké náznaky šancí, ale my jsme jich měli tolik, že jsme měli vyhrát větším rozdílem. Paradoxně nám ublížilo to vyloučení. Pak už kluci hráli takový bezstarostný fotbal.”

Nejlepší hráč Hájů: Tomáš Dub.
Nejlepší hráč Braníka: Milan Cvrček.
Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: Pavel Rezek (Braník).