FC Háje JM B - Ďáblice B 2:4 (0:1)

V neděli 26.4. jsme nastoupili proti týmu Ďáblice „B“. V kádrů hostů je řada známých tváří. Většina z nich však nedorazila. K naší úlevě v sestavě nebyli Hunal, Jánoš, Hrdlička ani futsaloví internacionálové Lištván a Brahimi. Z hvězd nastoupil jen exligový veterán Mašek a futsalový reprezentant Novotný.
2:4
(0:1)
19.kolo v Ne 26.4.2015 17:00
SK Ďáblice
Branky FC Háje: 60.,71. Grafnetr. Branky SK Ďáblice: 5.,47.,50.,58. Diváci: 0,
Sestava FC Háje: Voska - Štípek,Sojka,Hovorka,Pravenec(52.Hančl)- Soucha(51.Rapant),Dvořák,Pánek(60.Solař),Grešnjakov- Malý(58.Hönig),Grafnetr

FC Háje JM „B“ - TJ Ďáblice „B“

2 : 4 ( 0 : 1)

Hráno : 26.4. 17:00 hřiště UMT FC Háje
Rozhodčí : Hruška – Kolář,Buřil

My jsme poprvé na jaře neměli problémy se sestavou. Někteří marodi se uzdravili a „A“ úspěšně odehrálo zápas s Libuší již v sobotu. Mohli jsme tedy do zápasu nasadit silnou sestavu. Vzhledem k oslabení soupeře a síle našeho týmu jsme byli přesvědčeni, že všechny body zůstanou doma. Zápas byl pro nás důležitý, protože v případě vítězství bychom se dostali na druhé místo, tři body za Duklu JM. Naše představy se začaly hroutit již v 5. minutě, to si na lobovanou přihrávku na desítku naběhl Novotný a nedal Voskovi šanci 0:1. V 10. minutě chtěl Novotný z poloviny hřiště překvapit Vosku, ten jeho střelu směřující do branky vyrazil nad břevno. V 11. minutě vzal režii zápasu do svých rukou rozhodčí Hruška. Hostující brankář srazil daleko před vápnem Grafnetra, který si předkopl míč a směřoval by do opuštěné branky. Zákrok, který byl učebnicovým příkladem pro udělení červené karty, byl potrestán pouze kartou žlutou. Tímto verdiktem jsme byli značně poškozeni. V prvním poločase jsme se do žádné šance nedostali. Hosté se snažili navýšit vedení, ale ani oni si loženku nevypracovali. O přestávce byli naši hráči nabádáni, aby zlepšili pohyb a aby využili rychlých protiútoků. Protože jenom rychlost a pohyb mohl platit na takticky a fotbalově vyspělé hosty, kteří však byli výrazně starší (průměrný věk 39,6), než naši hráči (24,3). Dříve, než jsme mohli začít uplatňovat naší taktiku, tak jsme prohrávali 0:2. V 47. mitutě po přenesení hry z levé strany na pravou skóroval Procházka. O minutu později jsme mohli snížit. Grafnetr utekl po pravé straně, přihral na zadní tyč Grešnjakovovi, který na hranici vápna našel Pánka. Jeho umístěná střela skončila u tyče. Bohužel na venkovní straně. V 49. po skrumáži zachraňoval Hovorka na brankové čáře. V 50. minutě jsme opět inkasovali. Prudkou střelu vyrazil Voska na tyč. O ní se míč odrazil na desítku. Následovala havička do břevna, odraz zpět, další hlavička do břevna a poté střela k tyči. Naši obránci vůbec nereagovali a jen čekali, jak to dopadne. Dopadlo to, 0:3. V 58. minutě se zbavil Novotný na rohu šesnáctky našich hráčů a vymetl pavučinku ze šibenice branky 0:4. Až ten gól probudil naše borce. V 60. minutě snížil Grafnetr 1:4. V 70. minutě hostující útočník šel sám na Vosku, který jeho kličku vystihl a znemožnil mu navýšit vedení. Nedáš dostaneš se potvrdilo o chvilku později. V 71. zahrával Solař roh a Grafnetr hlavou snížil na 2:4. V následujících minutách hosté kontrolovali výsledek. Rozhodčí jim k tomu příspíval častým přerušováním hry. My jsme měli převahu, snažili se, ale snaha ke zkorigování nevedla. V zápase jsme doplatili na neúčelnou hru v prvním poločase a prospaný začátek druhé půle. Takto se o špičku tabulky nehraje. Po tomto zápase jsme klesli na páté místo a naše šance na boj o přední příčky se pomalu ztrácejí v nenávratnu.

V dalším zápase nastoupíme v sobotu 2.5. od 10:30 na hřišti v Uhřiněvsi proti týmu z Benic. Nečeká nás lehký zápas. Domácí jsou na šestém místě, ale v jarní části všechny zápasy vyhráli. Veřme, že naši hráči se z poslední porážky poučí a favoritovi připraví první letošní porážku.