FC Háje JM - Újezd nad Lesy 0:2 (0:0)

A nutno uznat, že zaslouženě. Po celý zápas byl Újezd směrem dopředu nebezpečnější a už v první půli si připravil několik šancí. Góly však dával až po přestávce a během čtyř minut sfoukl domácím svíčku. Háje si sice připravily několik standardních situací, ale nic z nich nevytěžili. Jedinou vážnou šanci měly až dvě minuty před koncem, ale střídající Šejnost nedokázal z osmi metrů trefit prázdnou branku.
0:2
(0:0)
1.kolo v So 13.8.2016 10:30
Újezd n. Lesy

Vzájemné oťukávání ukončil ve 13. minutě hostující Mustedanagič, který se ocitl sám před brankářem Tlustým, ten jeho bombu skvěle vyrazil na roh. Na druhé straně si dva slepené rohy vybojovali domácí,

ale nic z nich nevytěžili. V 19. minutě domácí metr před vápnem faulovali P. Kováře a přímý kop poslal těsně nad branku Snop.

Hosté postupně domácí zatlačili na jejich polovinu a vytvářeli si další šance. Ve 23. minutě po levé straně pronikl Matoušek a jeho centr před branku Sojka odvrátil na roh snad jen půl metru vedle tyče vlastní branky. Ve 27. minutě nepřekonal Tlustého ve velké šanci Matoušek.

Ve 36. minutě se po dlouhé době dostali přes půlku domácí a připravili si další rohový kop. Po něm Vlasák na bližší tyči míč přes bránící hráče neprostřelil. Ve 42. minutě se z levé strany prosadil Hančl přes Znamenáčka, branku ale netrefil. A poslední slovo první půle tak měli hosté. Ve 45. minutě se podél lajny protáhl P. Kovář, na penaltě našel volného M. Kováře, ten však zamířil vysoko nad branku.

Jako první se po přestávce předevedly Háje. Soucha přihrávkou pod sebe nabil ke střele Dratvovi, brankář Lukeš zasáhl skvěle. Za dvě minuty udeřili hosté. Matoušek vybojoval u levé postranní čáry míč, obloučkem jej posunul do běhu Snopovi, ten našel před brankou Mustedanagiče, který si v klidu míč zpracoval a od tyče jej nasměroval za záda Tlustého.

Za čtyři minuty hosté udeřili podruhé. V domácí obraně udělal průvan opět Snop, tentokrát přízemní přihrávkou přes celou branku našel na zadní tyči Bartoňka a ten zakončil s přehledem - 0:2.

Zbytek zápasu už hosté dohrávali s přehledem a domácí do vážnější šance nepouštěli. Až dvě minuty před koncem je z klidu vyrušila akce Hančla po levé straně. Ten našel ve vápně volného Grešnajkova, který míč posunul ještě na lépe postaveného Šejnosta, který však z osmi metrů úplně volnou branku neuvěřitelně minul.

Nováček z Újezda si tak hned na startu sezony připsal zasloužené tři body. Domácí, silně obměněný tým, čeká hodně práce.

FC Háje - Újezd nad Lesy 0:2 (0:0)
Branky: 60. Mustedanagič, 64. Bartoněk. ŽK: 53. Sojka, 84. Vlasák - 43. Lukeš, 84. Šimek.
Rozhodčí: Klička - Nykl, Multerer. Diváků: 50.
Háje: Tlustý - Vlasák, Dub, Sojka, Nezbeda (84. Šejnost) - Lojda, Petr (66. Grešnjakov), Brož, Hančl - Dratva, Soucha (76. Novák). Trenér: Jan Studenovský.
Újezd n.L.: Lukeš - Znamenáček, Daníček, Příhoda, Šimek - M. Kovář (66. Kohout), Bartoněk, Snop,
P. Kovář (87. Veselovský) - Mustedanagič (78. Cikhart), Matoušek (89. Fišer). Trenér: Milan Šafr.

Jan Studenovský (Háje): „Soupeř byl lepší. Byl rychlejší, důraznější, proměňoval šance.. To je jednoduchý. My, když nebudeme proměňovat šance, nemůžeme vyhrát, nemůžeme dělat body. Za stavu 2:0 dát na 2:1, trochu ten výsledek uhladit, upravit ho alespoň kosmeticky a přitom netrefit branku z malého vápna, to teda nevím. Soupeř vyhrál zaslouženě.”
Milan Šafr (Újezd): „My jsme spokojení. Kluci odehráli dobrý zápas, co jsme si řekli, to splnili. Byli jsme důrazní, byli jsme brzy u balonů. Kaňkou na prvním poločase bylo to, že jsme si vytvořili minimálně tři šance, bohužel je neproměnili. Trošku jsme se tím dostali pod tlak a zápas byl otevřený až do stavu 2:0. Soupeře jsme pustili do jediné vážné šance těsně před koncem zápasu, kterou neproměnil. Kdyby to dali, možná jsme ještě trošku znervozněli. Každopádně je to úspěšný vstup do sezony. Vážím si toho, že to nebylo o náhodě, jak se často na umělkách stává. Soupeře jsme prostě přehráli.”

Nejlepší hráč Hájů: Martin Lojda.
Nejlepší hráč Újezda: Vojtěch Bartoněk.
Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: Radek Matoušek (Újezd).