FC Háje JM - Zbraslav 1:3 (0:2)

Do zápasu vstoupila aktivněji Zbraslav, vynutila si sérii rohových kopů, ale výraznější šanci dlouho neměla, zůstalo jen u centrovaných míčů. Pokud se některý z týmů pokusil prosadit nakopávanými míči, hrál hlavní roli vítr, který brzdil útočné akce. Do zakončení se hosté dostali po čtvrt hodině, kdy z dálky napřáhl Sýkora, ale jeho skákavou střelu zneškodnil bez potíží gólman Provazník.
19.kolo v So 2.4.2016 10:30
Háje UMT
Zbraslav

O chvíli později už ale bylo celku Hájů ouvej. Po zbytečné ztrátě míče zahrávali hosté trestný kop. U rozehrávky stál zkušený bek Žižka, ale trenér Vašut na něj z lavičky zavolal, aby přenechal rozehrávku spoluhráči Královi. A to se ukázalo jako geniální tah. Míč se snesl na zadní tyč, kde se Žižka prosadil v souboji a bylo to 0:1.

A Zbraslav byla i dál aktivnější. Jen gólová pojistka chyběla i proto, že jednou zkazil hostům radost odmávaný ofsajd. Pokud někomu scházejí šance domácích, má smůlu, žádnou totiž neměli. Naopak zbraslavský Sýkora lízl před brankou míč hlavou a ten prosvištěl těsně vedle. V 35. minutě už ale tábor v zelených dresech jásal. Míč se po závaru odrazil před prázdnou branku, kde číhal na svou šanci Sýkora a nebyl pro něj problém skórovat.

Za chvíli to mohlo být z pohledu hostů ještě veselejší, ale Štoček nemířil přesně. Zmar Hájů jako by podtrhl rohový kop Souchy, který s pomocí větru skončil za brankou.

Háje se probraly až po přestávce, kde se právě Soucha prodral do šance, s jeho tvrdou ránou si ale zbraslavský Činovec poradil. Pak zakončoval domácí kapitán Dub, ale jeho ránu defenziva Zbraslavi zblokovala. Domácím za stavu 0:2 nezbývalo, než být v ofenzivě odvážnější, jenže na druhou stranu to nabízelo šanci pro zbraslavské kontry. Sýkora vyzval ke skórování Krále, ale Provazník míč za záda nepustil.

Hra se přelévala ze strany na stranu. Za domácí zahrozil střídající Martiňák, ale jeho hlavička skončila vedle. Pak mohl svou druhou trefu v utkání slavit Sýkora. Po přihrávce Šafáře pálil na zadní tyč, ale míč skončil mimo. Ránu Krále pak zneškodnil domácí gólman Provazník. Zbraslav odmítla pojistit náskok i po přečíslení, kdy hráči tak dlouho vymýšleli lepší a lepší zakončení, až z toho nebylo nic. V tutové pozici pak selhal při zakončení i hodně aktivní Král.

Háje se do koncovky dostaly dvakrát zásluhou Vlasáka, ale míč vždy proletěl nad břevnem. Ke korekci skóre tak došlo až po zákroku Štočka v pokutovém území, po němž skončil na zemi Slabý, a pískala se penalta. Tu proměnil jistě Duka a zdálo se, že může dojít na dramatickou koncovku.

Domácí tým ožil, ale žádnou další šanci už neproměnil. A když Šafář po zemi potřetí překonal gólmana Hájů, bylo hotovo. Nic na tom nezměnila ani zahozená tutovka Sýkory, který v ideální pozici mířil nad branku. Hosté i tak vyhráli 3:1.

FC Háje - Zbraslav 1:3 (0:2)
Branky: 76. z penalty Duka - 18. Žižka, 35. Sýkora, 86. Šafář. ŽK: 71. Hovorka, 77. Martinák, 80. Krejčí -
52. Žižka, 62. Kocourek, 68. Orlovský, 75. Štoček. Rozhodčí: Bočok - Stumpf, Tomšů. Diváků: 45.
Háje: Provazník - Vlasák, Krejčí, Dub, Slabý - Pánek (46. Martinák), Hovorka (76. Hrubý) - Soucha
(57. Grešnjakov), Duka, Hančl (87. Rájecký) - Fedič (46. Balík). Trenér: Petr Procházka.
Zbraslav: Činovec - Trkovský, Kudrna, Žižka, Kocourek - Štoček, Štengl, Šafář, Král - Bláha (87. Černý), Sýkora. Trenér: Miroslav Vašut.

Hlasy trenérů
Petr Procházka (Háje): „Po dobrém vstupu do jara přišel útlum, kdy jsme zejména v prvním poločase neodehráli dobrý zápas. Ve druhé půli to bylo lepší. Ale do přestávky to byla tragédie. Soupeř byl o sto procent lepší, byl dominantní a ve všech směrech lepší, agresivnější a silovější. Proto si zasloužil vyhrát. Prohrávali jsme o dva góly, to se blbě dohání, zvláště, když máme velkou marodku, ale na to se určitě nechci vymlouvat. Šli jsme za stavu 0:2 do rizika, hráli vzadu na jednoho, na dva. Šance pak byly na obou stranách. Povedlo se nám sice snížit, ale po jednom z brejků dal soupeř třetí gól a bylo hotovo.“
Miroslav Vašut (Zbraslav): „Za stavu 2:0 pro nás jsme měli asi čtyři stoprocentní šance, kdy měl padnout třetí gól a bylo by hotovo. Místo toho jsme si to zkomplikovali pokutovým kopem, dostali jsme soupeře do hry. Třetí gól jsme nakonec dali a zápas definitivně rozhodli. Jsme v situaci, kdy bereme každý bod, máme zraněné hráče a musí nám pomáhat kluci z béčka. Chtěl bych pochválit Ondru Bláhu, který ve čtyřiceti letech hrál výborně a dávám ho jako nejlepšího hráče.”

Nejlepší hráč Hájů: Luboš Martinák.
Nejlepší hráč Zbraslavi: Ondřej Bláha.
Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: Michal Žižka (Zbraslav).

René Machálek

sobota 2.4.2016 | www.fotbalpraha.cz | Přečteno: 3992