FC Háje - Vršovice 0:0

Hosté nevyužili víc jak půlhodinovou přesilovku po vyloučení Sojky, navíc ještě neproměnili penaltu a zápas tak dospěl k bezbrankové remíze. Dohrávat se však bude v kanceláři STK PFS. Po skončení zápasu hosté požádali o konfrontaci domácího Nováka, který nastoupil do druhého poločasu. A ukázalo se, že Novák není jako Novák. V zápise byl totiž Jakub Novák a na hřišti Jan Novák. Tato administrativní chyba domácí zřejmě o těžce vybojovaný bod připraví.
12.kolo v Pá 28.10.2016 10:30
Háje UMT
Vršovice

První půle prakticky nic nenabídla. Hosté sice měli optickou převahu, ale šanci v podstatě žádnou.

V 9. minutě střílel nad branku Minařík. Pak až ve 27. minutě unikl po pravé straně Kříž, ale jeho střílený centr ukryl v náruči Tlustý. Ve 33. minutě se středem hřiště protáhl Špaček, trefil jen brankáře Tlustého. Domácí vyprodukovali jen dva střelecké pokusy Brože. Jeden šel mimo branku, jeden nad ní.

Druhý poločas začal třemi slepenými rohy hostů bez zakončení. První vzruch přinesla 55. minuta. Domácí stopeři se pořádně nedohodli, vlétl mezi ně Špaček a Sojka ho dva metry před vápnem poslal k zemi. Následovala červená karta pro domácího jráče a výhoda přímého kopu pr hosty. Z té Vršovice nic nevytěžily a čekala je víc jak půlhodinová přesilovka. Jejich převaha nabírala na síle. Za deset minut pronikl z levé strany do vápna Špaček. Přihrávkou pod sebe našel Šimra, kterého podrazil Vlasák. Hosté dostali šanci z největších - pokutový kop. Míč si připravil Zukal, ale Tlustý směr jeho střely vystihl a míč vyrazil.

V 70. minutě zahrávali hosté další rohový kop a po závaru před brankou zamířil Šimr jen do tyče. V 86. minutě si Minha na hranici vápna narazil míč se Šimrem, ale proti jeho střele vytáhl Tlustý další skvělý zákrok.

Když pak v 89. minutě domácí Švarc vystřelil pohotově levačkou jen do míst, kde stál připravený Maha, zápas skončil bez branek. Ale...

FC Háje - Vršovice 0:0
V 65. minutě neproměnil Zukal (Vršovice) penaltu. ŽK: 26. Dratva, 45. Brož - 23. Lakatoš.
ČK: 55. Sojka (Háje). Rozhodčí: Stěhule - Hlavnička, Vojtěch. Diváků: 30.
Háje: Tlustý - Nezbeda, Sojka, Dub, Lojda - Vlasák, Šejnost (72. Rájecký), Brož (81. Charvát), Čížkovský (90. Kloboučník), Hančl (46. Švarc) - Dratva (46. Novák). Trenér: Jan Studenovský.
Vršovice: Maha - Špulka, Protivínský, Šimr, Valenta - Kříž (42. Zukal), Minařík, Kaiser, Lakatoš (79. Blaho) - Špaček, Minha. Trenér: Jaromír Tomaides.

Hlasy trenérů
Jan Studenovský (Háje): „S bodem jsme, vzhledem k průběhu, spokojení. Soupeř hrál vysoké balony, mají na to vysoké hráče. Pro nás je každý bod dobrý.”
Jaromír Tomaides (Vršovice): „Jsem hodně zklamaný. Zápas odehrajeme v chůzi a nakopáváme balony. To, co jsme nechtěli hrát a v minulých zápasech už nehráli, tak teď začínáme zase hrát. Je to bez důrazu.”

Nejlepší hráč Hájů: Martin Tlustý.
Nejlepší hráč Vršovic: David Minha.
Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: Martin Tlustý (Háje).

Lubor Mírek

pátek 28.10.2016 | www.fotbalpraha.cz | Přečteno: 3719