Mladší dorost A

Mladší dorost: Vítězství na Vltavínu zajistilo stříbro

Kluci vstupovali do posledního zápasu v sezóně s vědomím, že jim vítězství zaručí druhé místo v pražském přeboru.
22.kolo v Ne 17.6.2018 17:00
Loko UMT
Loko Vltavín

Domácí se mohli při tříbodovém zisku posunout v tabulce na třetí příčku. Oba týmy tudíž měly o motivaci postaráno. Nesnížilo ji ani nesmyslné rozhodnutí domácích, kteří v rozpisu před sezónou přiřadili zápas na tréninkové hřiště s umělou trávou. I když udusaný povrch s velkým množstvím rozpálených gumových kousků se za trávu, byť umělou, považovat nemohl. Přitom hlavní hřiště mělo perfektní přírodní pažit a ve slunečném počasí v polovině června mu zápas dorostenců nemohl uškodit.

Menší rozměr hřiště a tělesná konstrukce většiny hráčů Vltavínu už dopředu slibovaly tvrdý boj plný osobních soubojů. Domácí se snažili spíše míče nakopávat. My jsme naopak předváděli kombinační akce. Na jejich konci bylo buďto nepřesné zakončení, nebo většinou perfektní zákroky domácího brankáře. Dalo by se říci, že nás vychytal. Naštěstí to neplatilo doslova. Po pěkné kombinaci na pravé straně jsme se dostali do prostoru mezi desítkou a malým pokutovým územím a skórovali. O tom, že se kluci snažili hrát aktivně směrem dopředu i dozadu, svědčí, že autorem branky byl náš pravý obránce.

Vltavín hrozil především nakopávanými balóny. Ve druhém poločasu mu v tom chvílemi pomáhal silný nárazový vítr. Přesto se do vyložených šancí nedostal. Naopak kluci si vypracovali hned několik příležitostí. Míči v cestě do sítě buď stál výborný brankář, nebo břevno. Ve velmi teplém počasí kluci poctivě pracovali až do konce. Po závěrečném hvizdu rozhodčího tak mohli slavit druhé místo v pražském přeboru mladšího dorostu. Dokázali, že jsou velmi kvalitním týmem. Je škoda, že se velmi pravděpodobně ve stejné podobě neudrží i do další sezóny. Bez ohledu na to patří klukům velká gratulace nejenom za konečné umístění, ale také za předváděné výkony.

Druhé místo vítězstvím na Vltavínu vybojovali: Pospíšil, Zábranský, Semecký, Hadraba, Gill, Hartman, Hůlka, Lebeda, Sonakiya, Nafarieh, Melichar, Chomát, Jun, Rossmann

neděle 17.6.2018 | Petr Hartman | Přečteno: 2319