Ve druhém jarním utkání jsme na domácí půdě přivítali nedaleké Kolovraty.
15.kolo v Pá 30.3.2018 10:30
Sokol Kolovraty
Branky FC Háje: 36.,67. Novák, 56.,70. Látal. Diváci: 25,
Sestava FC Háje: Lačík - Šejnost,Dvořák(69.Kára),Sojka, Kloboučník(84.Špinka)-Lojda,Hovorka,Grešnjakov, Nguyen(62.Zbořil)-Novák,Látal

Po pozitivním vstupu do soutěže jsme v pátečním dopoledni přivítali soupeře z Kolovrat. I ve druhém jarním zápase jsme se mohli spolehnout na domácí prostředí. Úvod utkání byl z obou stran velmi opatrný. Kolovraty hrály od začátku utkání velmi důrazně a v úvodních minutách zaznamenaly mnoho faulů, to hru trochu rozkouskovalo. Během první půl hodiny tak diváci neviděli moc atraktivní fotbal. My jsme se postupným útokem snažili dostat do zakončení, avšak před vápnem nám chyběl větší moment překvapení. V křídelních prostorech jsme byli nebezpečnější, ale do pořádného zakončení po centru ze strany jsme se nedostali.

Byli to nakonec hosté, kteří udeřili jako první. Po centru do našeho vápna se nám třikrát nepovedlo správně zasáhnout míč a hostující záložník již neměl těžkou práci, aby míč uklidil do brány. Po inkasované brance jsme se osmělili velice rychle, neboť již po minutě srovnal krásnou křížnou střelou Novák na 1:1. Následně jsme měli několik rohových kopů, ale skóre se do poločasu již neměnilo.

Zápas jsme měli pořád ve svých rukách, neboť soupeř se dostával do náznaků šancí pouze jednoduchými nákopy, které jsme většinou zvládli rychle vyřešit. Záleželo tak pouze na naší aktivitě a produktivitě. Do druhého poločasu jsme vstoupili velmi dobře. Ve středu zálohy byl dnes k nezastavení Grešnjakov, který vyhrával většinou hlavičkových i ostatních soubojů a díky jeho práci získávalo mužstvo hodně balónů nazpět. Byl to právě Grešnjakov, který vymyslel naší druhou branku, když při našem rychlém útoku převzal přihrávku od Látala, nezazmatkoval a průnikovou nahrávkou mezi stopery mu přihrávku vrátil a Marek už jen technickou střelou vstřelil naši vedoucí branku.

V naší útočné snaze jsme pokračovali i v dalších minutách. Po jednom z mnoha rohových kopů zahrál hostující záložník ve vápně rukou a my jsme dostali šanci zvýšit vedení z pokutového kopu. K penaltě se postavil Honza Novák a s přehledem proměnil na 3:1. Chvíli na to jsme se radovali již po čtvrté, když po rychlé brejkové akci dával do prázdné brány také již v zápase podruhé Látal. Soupeř se poté rozhodl hrát vabank a přešel na hru na tři útočníky. Měli jsme šance na to vsítit i další branky, ale opět jsme se na konci zápasu nevyvarovali chybě a soupeři jsme dali ještě trochu "čuchnout", 4:2.. Následně měli hosté ještě dvě nepříjemné standartní situace, které jsme ovšem zvládli ubránit a připsali jsme si tak druhou jarní výhru!!