V sobotu jsme na Hájích přivítali v 10. kole Hostivař.
10.kolo v So 28.10.2017 10:30
Hostivař
Diváci: 35,
Sestava FC Háje: Lačík -Lojda,Sojka,Hovorka(77.Hrubý), Kloboučník(69.Špinka)-Nguyen,Souček,Soucha,Skirdov-Látal,Vostrovský(46.Rájecký)

Již ve 4. minutě se do šance dostali hosté, když dlouhým balónem překonali naši obranu. Lačík k míči sice vyběhl, ale hostivařský útočník u něj byl dřív, branku naštěstí netrefil.

Poté jsme iniciativu převzali my a v 9. minutě jsme mohli jít do vedení. Vostrovský chytrou uličkou našel ve vápně úplně volného Nguyena, který bohužel trefil jen brankáře.

Poté se do zajímavých příležitostí dostali hosté, kdy vyslali na naši branku dvě nebezpečné střely. Před koncem prvního poločasu se ke střele dostal i Skirdov, střela však postrádala přesnost, a tak se šlo do kabin za stavu 0:0.

Ve druhém poločase jsme bohužel nezvládli prvních 10. minut a to rozhodlo utkání. Nejdříve se ve 46. minutě Hostivař prosadila hlavou po centru z pravé strany. Následně v 51. minutě hosté zvýšili po kombinaci v blízkosti vápna na 0:2, vše završila nařízená penalta v 58. minutě, které předcházel faul na Hovorku, toho si rozhodčí nevšiml a pískl následný faul našeho obránce.

Penaltu však brankář Lačík skvělým zákrokem zlikvidoval. Místo toho, aby nás chycená penalta nabudila k větší aktivitě, jsme to byli opět my, kdo inkasoval. Po rohovém kopu vstřelila Hostivař třetí branku.

My jsme sice dále zkoušeli ohrozit soupeřovu branku, v útoku se nám ale dnes nedařilo. Hostivař vstřelila ještě čtvrtou branku a tím uzavřela brankový účet tohoto zápasu. Ve druhém poločase jsme hostům zápas usnadnili, příští týden se pokusíme zastavit sérii proher a ve Strašnicích zvítězit!