Muži B: Zbytečné drama

Háječtí muži B dokázali podruhé v řadě zvítězit. Vítězství se však zrodilo po zbytečně dramatickém konci. Zápas se dal jednoduše rozhodnout a byl by klid.
3:2
(2:1)
8.kolo v Ne 30.9.2018 16:00
Hostivař
Branky FC Háje: 3.Soucha, 41.Zbořil, 62.Lačík. Branky Hostivař: 23.Kaňka, 70.Fedor. Diváci: 20,
Sestava FC Háje: Orlich - Řezníček,Demuth,Souček,Skirdov - Rašplička(81.Marčik),Soucha, Linhart(55.Lačík)Zbořil(71.Kalhous) - Shuyto,Láta

Začátek utkání nám vyšel perfektně. Hned v prvních minutách zápasu se na vápně odrazil míč k Souchovi. Jeho dobře trefený volej byl sice zablokován, míč si však znovu našel cestu k jeho kopačkám, a tak Soucha po zkrocení balónu zkušeně zakončil – 1:0.

Zápas to byl bohatý na osobní souboje a o nebezpečné a tvrdé zákroky nebyla nouze. Je proto překvapením, že počet rozdaných žlutých karet se zastavil na čísle 3. I tak velmi mladí rozhodčí zaslouží uznání. I přes hlasité projevy převážně hostů dokázali zachovat chladnou hlavu a nastavený metr.

Důrazný ale ne příliš běhavý Hostivař hrozil hlavně ze vzduchu. Ve 23.minutě se hosté dostali k centru z jejich levé strany a nikým nehlídaný urostlý útočník ve vápně hlavou neomylně skóroval – 1:1. Nám se ale podařil dát klasický gól do šatny. Po kombinaci ve středu hřiště se strhla mela ve vápně hostů. Následně se míč odrazil k volnému Rašpličkovi, tomu střela zrovna nesedla, ale naštěstí pro nás míč projel vápnem k volnému Zbořilovi, který nadvakrát nakonec dokázal hostujícího brankáře prostřelit – 2:1.

V druhém poločase se nám podařilo hru trochu zklidnit a konečně se objevila i nějaká mezihra. Klid na kopačky nám přinesl hlavně gól střídajícího Lačíka v 61.minutě, který měl jednoduchou práci před prázdnou brankou, kam mu míč naservíroval po průniku po pravé straně Rašplička – 3:1. Vedení jsme mohli navýšit, ale dalekonosný lob Lačíkovi nevyšel a po přízemním centru Zbořila z levé strany neměl náš střelec dostatečný klid k zakončení. Místo toho jsme v 71.minutě znovu inkasovali a znovu šlo o zásah hlavou. Tentokrát úder přišel po centru od rohového praporku – 3:2.

V 82.minutě mohl po ruce hostů ve vápně zápas definitivně rozhodnout Lačík z penalty, tu ale trestuhodně neproměnil. O pár minut později se po hezké akci z pravé strany objevil sám před brankou Látal, ten však pouze přestřelil. A tak nás místo poklidného dohrání zápasu čekalo drama až do poslední minuty.

Zápasy proti takovým soupeřům by se měli vyhrávat jednoznačněji. Dnes nám leckdy pomohlo i štěstí a zahozené šance nás příště mohou hodně mrzet!