Mladší žáci B (2012)

Ročník 05/06: Bez zálohy to nejde

Nedělní zápas v Modřanech lze zhodnotit z několika hledisek. Určitě je pozitivní, že kluci částečně dokáží vstřebat a na hřiště přenést poločasovou poradu, poučit se z chyb a zlepšit výkon.
1.kolo v Ne 10.9.2017 15:00
Modřany T.
Modřany
Branky FC Háje: 15. Brunovský. Diváci: 40,

První poločas a hlavně jeho začátek byl z naší strany vyloženě tragický. Soupeř byl lepší v každém ohledu. Důrazné přistupování k hráčům, přenášení hry pomocí nahrávek a hlavně neustálý pohyb na hřišti, kdy jsme spíše plnili roli komparzu. Soupeř si v klidu utvořil náskok a zbytek zápasu dohrával v pohodě. Postupně jsme začali hru lehce vyrovnávat a ve chvílích, kdy jsme si začali nahrávat jsme hru vyrovnali, což vyústilo v náš gól, který si kluci vypracovali dobrým napadáním a tlakem na soupeře.

Do druhého poločasu jsme po krátké poradě vstoupili se zlepšeným výkonem a dlouho jsme drželi vcelku vyrovnanou hru a chvílemi jsme soupeře dostali pod souvislý tlak. Postupem času se začala projevovat fyzická převaha soupeře, který oproti našim dvěma klukům na střídačce měnil celou sedmičku. V závěru už jsme nestačili a soupeř si navýšil skóre.

Negativum tohoto zápasu je hra záložní řady. Sice byly hezké momenty, kdy jsem i soupeře dostali pod tlak, ale po většinu zápasu byl skoro celá záloha všude pozdě, a ke konci už jenom postávali na středu bez podpory útoku, ale hlavně obrany.

Celá naše hra se vyznačovala malým počtem nahrávek. Od zálohy bylo málo náběhů, neuvolnění se a situace jsme místo zjednodušení nahrávkou řešili pokusem přejít přes tři hráče.

Ačkoliv se to podle výsledku nezdá, tak pochvalu v dnešním zápase zaslouží obraná dvojice Alex a Martin. Po celý zápas čelili tlaku soupeře a zvládali společně neustálé přečíslení tři až čtyři na dva. Michal se postupně rozchytal a společně zabránili spoustě dalších gólů. Po zápase kluci Alexe zvolili naším nejlepším hráčem a s tímto nejde jinak než nesouhlasit. Spousta vybojovaných soubojů, dobrý pohyb a hlavně viditelná chuť do zápasu. I Alexovo hodnocení po zápase bylo obsáhlé a věcné.

Postupně se nám začíná rýsovat, kdo z kluků bude na jakém postě, ale chce to větší trpělivost. Alex s Martinem jsou už od minulé sezony jasní obránci a to, že sestavou tolik necestují je znát na jejich pohybu na hřišti bez zbytečného přebíhání a zdvojování. V bráně se protočí Michal s Matym než se určí jednička, Davidovy to sedlo na útoku kde ale potřebuje větší podporu zálohy. Kluci, co nastupují v záloze do sebe musí vstřebat více taktiky v postavení na hřišti. Přeci jenom je rozdíl 5, nebo 7 hráčů na hřišti. Bude chvilku trvat zjistit komu víc vyhovuje kraj zálohy a komu střed, hlídat si svůj prostor bez zbytečného přebíhání a hlavně daleko větší využívání spoluhráčů, na hřišti je oproti loňskému roku méně místa a jak bylo vidět na hráčích Modřan, tak k úspěchu v zápase vede zapojení většího počtu hráčů do hry, spolupráce, nahrávky a pohyb ve svém prostoru.

Sestava: Brunovský, Kraus, Matějka, Mathounchanh, Moravec, Petr, Sojka, Vagenknecht, Zlatník, Žáček.

neděle 10.9.2017 | Karel Moravec | Přečteno: 1716