Starší žáci (2008+2009)

Ročník 05/06: Už to válcujeme

V sobotu jsme odehráli již čtvrtý turnaj JVL tentokrát na ČAFCe. V pátek se nám sešlo mnoho omluvenek a jsem rád, že kluci, kteří původně nebyli nominováni, se zapojili a mohli jsme turnaj odehrát.
:
4.kolo v So 20.10.2018 16:00
ČAFC UMT.
Turnaj

Do zápasů jsme nastoupili v rozestavení 2-3-2. Již před zápasem jsme se domluvili, že tentokrát ze strany trenérů nebudeme udělovat žádné pokyny. To, co jsme udělali špatně, nebo naopak dobře jsme si řekli pouze v přestávce mimo zápasy a jediné, co jsme částečně řídili, bylo střídání. Celý systém byl postaven na koordinaci kluků na hřišti. Středový útočník odehrál celý zápas (v každém zápase to byl někdo jiný) a dvojice se střídali na pokyn. Dvojice, která šla do hřiště, šla do obrany, obrana se posunula do zálohy, záloha na útok a útok šel na střídačku. Tímto systémem si všichni zahráli na všech postech a ani jednou se nestalo, že by někdo nevěděl, kde má hrát. Kluci na pokyn střídáme, perfektně reagovali a všichni se sami posouvali tam, kam měli.

Z našeho pohledu jsme odehráli, nelepší turnaj během podzimu. Perfektní obsazování protihráčů, kdy gólman soupeře neměl komu nahrát. Velká spousta náběhů, narážeček a nahrávek, svědomité vracení, prostě krásný fotbal. Asi nejhezčí akce byla k vidění ve třetím zápase. Do akce se zapojilo pět kluků maximálně s dvěma doteky a zakončení do prázdné brány. Ukázková akce, kterou musel ocenit i soupeř, který v této chvíli plnil pouze roli komparzu. V šatně téměř všichni hodnotili svou hru velmi dobře a to, že hráli sami a ne jako roboti na pokyn, se klukům líbilo. Jedna z věcí, která dopomohla, k týmovému výkonu bylo, počítání asistencí, které dělají polovinu gólu. Proto asistence uvádíme a nadále je budeme počítat.

Háje 5:2 Kolovraty

Góly: 2x David 2x, Kuba 1x, Artiom 1x, Adam 1x

Asistence: Michal M., Artiom, David, Adam, Patrik

Jednoznačný průběh zápasu. Od začátku jsme byly lepší jak v pohybu, technice a hlavně fotbalovosti. Spousta nahrávek a krásných gólů.

Háje 0:1 ČAFC

V první polovině vyrovnaný zápas. Kluci strašně moc chtěli vyhrát a s postupem času jsme začali dominovat. Soupeře jsme zatlačili a jasně přehrávali. K zakončení jsme soupeře nepouštěli, bohužel jsme se nedokázali i díky výbornému výkonu soupeřova gólmana. Minutu před konce jsme si dali nešťastný vlastní gól, kdy malá domů nešťastně našemu gólmanovi přeskočila nohu, a míč se dokutálel do sítě. Musím ocenit, že jsme nesložili hlavy a ještě víc soupeře zatlačili, bohužel se nám nepodařilo vstřelit vyrovnávající gól.

Háje 6:2 Dolní Chabry

Góly: 2x Maty, 2x Artiom, Tom S., Michal M.

Asistence: Maty, Tom P., Tom S., Artiom, Patrik

Asi nejjednoznačnější zápas. Spousta nádherných akcí na jeden dotek, krásné góly. V tomto zápase jsme si asi nejvíc všimli týmovosti, kluci na sebe hodně mluvili, perfektně obsazovali, uvolňovali se a bylo zde asi nejvíc postupných, ale přitom velmi rychlých protiútoků. Pohledné akce, na které se bylo radost koukat.

sobota 20.10.2018 | Karel Moravec | Přečteno: 1040