Ročník 2003: Zápas o třetí místo s Motorletem

V tomto zápase šlo o přímý souboj o třetí místo, na které jsme se chtěli vyhoupnout. Zápas se hrál na přírodní trávě na Uhelných Skladech.
1:3
(1:3)
14.kolo v Ne 23.4.2017 17:00
Uhelné sklady T.
Motorlet C
Diváci: 0,

Do utkání jsme vstoupili velmi aktivně a hned v první minutě s přispěním soupeřova hráče jsme se ujali vedení 0-1. Gólu předcházela pěkná kombinace a velký tlak ve vápně, tak že si domácí hráč tečoval míč letící do branky. Hned na to jsme měli druhou velkou šanci, kterou na brankové čáře nakonec brankář zlikvidoval. Druhý gól na sebe nenechal dlouho čekat a po krásném úniku z křídla a následné přihrávce na malé vápno, nezbylo soupeři nic jiného než si znovu dorazit míč do vlastní brány 0-2.

Pak se trochu na hřišti přiostřilo a k vidění bylo vidět pár nehezkých zákroků, po kterých jsme museli jednoho hráče za druhým střídat a ošetřovat. Nejhezčí akci zápasu jsme si schovali na osmnáctou minutu, kdy jsme výborně vykombinovali balón uprostřed hřiště a rychle ho posunuli na křídlo, kde jsme vyhráli osobní souboj, balón posouváme před bránu a náš útočník ho uklízí za gólmanova záda – jak jednoduché 0-3.

Do konce poločasu se spíše bojovalo, než hrálo a hodně jsme museli hýbat se sestavou kvůli ošetřování, to se také na naší hře projevilo a soupeř nám po naší hrubce dal gól ve 34 minutě 1-3. Do druhého poločasu nastoupila zahajující jedenáctka a za prvních 10 minut jsme měli pět vyložených šancí, které jsme bohužel neproměnili. Do konce zápasu se hrálo nahoru dolů a v posledních minutách si i soupeř vypracoval dvě slibné šance, které neproměnil stejně jako my. Konečný výsledek 1-3

Hodnocení: Velmi těžký soupeř, který měl ve svém středu starší a silnější kluky. Naštěstí jsme zvyklí hrát i proti větším a nedělá nám problém se vyrovnat jak v rychlosti, tak v tvrdosti. Po fotbalové stránce si myslíme, že jsme lépe kombinovali a měli jsme lepší pohyb. Také naše organizace hry byla o kus výš než u soupeře.

Škoda jen těch neproměněných šancí, kdy čtyři byli snad 200% a mohli rozhodnout zápas dříve. Pochvala pro všechny přítomné, i když všichni neodehráli, tolik kolik si asi představovali, bohužel je do hry nepustila různá zranění a do takového zápasu musíme jít připraveni na 100%.

Sestava: Pavel Chromec, Ráďa Kostka, Dan Lacko, Míša Pokorný, David Dalibába, Kryštof Kepka, Ríša Krysta, Filip Čamek, Lukáš Novotný, Péťa Mašek, Filip Lauber, Alex Velyhan, Alim Mukhamedov, Dan Pechanec, Petr Muller, Adam Rubeš.