Starší žáci A (2009)

Ročník 2004: Cenný skalp

Starší žáci o víkendu předvedli bojovný a hlavně týmový výkon. Díky tomu mohou oslavovat první výhru této sezóny v divizi.
7.kolo v So 22.9.2018 12:15
Nusle T.
Litvínov

Divize – 4. kolo

FC Háje JM 04 – FŠ Litvínov – 2:0 (1:0)

Branky: Poky, Alex

Sestava: Luky = Kasa (Voty) – Bejk – Križi – Vili = Turbič – Sam – Franta – Matyas (Kubík) – Poky – Alex (Týnka)

Střídačka: Voty – Kubík – Týnka – Zelí – Johny – Ruby – David

Cenný skalp týmu, který nám v minulé sezóně nadělil devět branek a jen skóre ho posunulo na druhé místo, tolik k představení mužstva, které u nás o víkendu hrálo. Dnes jsme viděli na hřišti tým, ne partu individualistů, kde si každý hraje na svém písečku, udělaly se nějaké změny, jestli to byla otázka jednoho zápasu a štěstí, to uvidíme v následujících kolech, kde máme povinnost urvat body, rádi bychom byli, aby to bylo hezkou hrou, ale nic se nerodí lehce. Věděli jsme, že soupeř hraje důrazněji, z čehož pramenilo dost standartních situací, po jedné z nich jsme udeřili, míč se dostal k volnému Míšovi, který sice na první pokus si narazil míč o břevínko, aby mohl poté sám dorazit. Běžela teprve jedenáctá minuta, od té doby, jsme viděli bojující tým, který skákal soupeři pod nohy a snažil se plnit důsledně své úkoly.

Přecházení do útoku bylo dnes rychlé, ale soupeř si dokázal poradit, po první půli následovala promluva, jindy bychom i prostřídali, ale nechtěli jsme zasahovat do něčeho, co fungovalo, i když sem tam se otevřelo okénko, ale tam byl připraven Luky, utkání směřovalo téměř ke konci, když si vyčíhl malou domů Alex, položil brankáře a přes vracejícího se obránce zakončil na dva nula. V tomto zápase se rozloučila i Týnka, která odchází do Sparty a symbolicky v posledním dni u nás se rozloučila zápasem na hřišti, kde poprvé za nás odehrála mistrovské utkání, tímto jí přejeme hodně štěstí a zdraví do budoucna.

Poděkování patří všem hráčů, kteří do utkání zasáhli, ale i těm, kteří by rádi šli na plac, ale nechtěli jsme vystavit tlaku v závěru, kdyby udělali chybu a následném vyčítavém pohledu spoluhráčů, jak jsme se snažili vysvětlit hráčům, už jenom to, že jsou k zápasu vybráni, je pochvala za trénink, zápas má určitý děj, na který trenéři musí reagovat, pokud vidíme, že je to možné necháme hrát i ostatní, ale jsou zápasy, kdy chcete, ale víte, že by současná chvíle, nebyla prospěšná týmu, proto myslíme i na tuto situaci a pro hráče budeme dělat i PU, aby byli schopní nastoupit v jakékoliv minutě a nevidět na obličejích výraz smrti, že v tu chvíli jdou na plac a že se může něco stát, co nikdo nechce. Tudíž všem poděkování, je jedno kdo je v danou chvíli na hřišti, chceme všichni to jedno a tím je úspěch týmu. Tvrdá práce a týmový výkon, jít štěstí naproti, to je cesta k úspěchu.

Fotogalerie k zápasu:

sobota 22.9.2018 | Peter Bíro | Přečteno: 2635