Ročník 2004: Šest vstřelených branek v zápase se Sázavou

V nedělním dopoledni jsme sice vyhráli, ale to je jediné, co se k tomu dá říci, stále postrádáme větší agresivitu při ztrátě míče, koncentrovanost na utkání, hráči k tomu přistupují, že to je jen přátelský zápas.
6:2
(3:1)
v Ne 18.2.2018 11:30
Sázava
Diváci: 17,

Do jakéhokoliv zápasu, co vstoupíte, musíte přistoupit jako by se jednalo o finále mistrovství světa, poté by se nestalo to, co nám, že než se trenér napil, tak jsme prohrávali o gól, je pravda, že jsme srovnali během dalších 15 sekund, takže úvodní minuta a stav byl 1:1. Po chvíli jsme se dostali do tempa, začali si vytvářet spoustu šancí, kdy jsme se tlačili do vápna, jenže pokračovalo i střelecké trápení, na to, kolik jsme měli šancí, to mělo být v poločase mnohem více, během úvodních 20 minut. Vyzkoušeli jsme si systém 4-3-3, při čemž v útoku výborně spolupracovala dvojice Kubík s Alexem, třetí se hledal, je sice pravda, že Tom je po zranění, ale je to jen alibi, i se zlomenou rukou mohl jezdit na rotopedu, chodit poté běhat, či dělat cviky na střed těla, u kterých by nezatížil ruku, je to jen o tom, zdali daný hráč chce či nechce, svůj čas bude dostávat po kouskách, bohužel v tuto chvíli je tam mnohem více hráčů, kteří jsou na tom lépe, pokud chce hrát, musí makat, nejen on. V týmu je spousta hráčů, kteří mají potenciál, jen musí tvrdě makat, zadarmo nic není.

Střed zálohy dnes fungoval, včetně obrany až na úvodní zaváhání. Po prostřídání se chvílemi na to nedalo koukat, proti průměrnému soupeři hráči kteří střídají vůbec nevynikali, jen za zmínku stojí pracovitost Rubyho, který během prvního střídání vyhrál několik soubojů proti statnějšímu soupeři a šel čtyřikrát sám na branku, jen nezkušenost a herní praxe mu znemožnila finální zakončení, ale při porovnání s Tomem, ohromný rozdíl, který byl do očí, je pravda, že Tom by v těchto situacích zvedal ruce radostí, ale je zde důležitá věc a tou je ta pracovitost a ochota podstoupit dřinu. Zde jsou vidět rozdíly, hráči, kteří začali, či makají pravidelně na trénincích jdou postupně nahoru. Ti, co to flákají, tak stagnují nebo jejich výkony jdou dolů.

Jak řekl jeden kondiční trenér, žádné zranění není překážkou k tomu, aby se hráč mohl pohybovat a udržet v kondici, vše jde přizpůsobit, jde jen o to, zdali se daný hráči, chtějí zlepšit, či vzdali boj o své zdokonalení, každý výpadek, na měsíc či déle je v tomto věku znatelný a těžko se dohání. Proto, když někoho trápí svalové či jiné zranění, proč nevyhledáte odbornou pomoc specialisty, nejen někam na ambulanci. Máme možnost jít na konzultaci na Fyzio-kliniku, tak toho využijte a předejít zranění se vyplácí. Za dnešek díky první partě za pracovitost, druhá musí zabrat, zvláště někteří jedinci, více osobně.

Sestava: Luky (David) = Filip (Turbič) – Smolda (Dimo) – Voty (Dimo) – Matyas (Vili) = Týnka (Jura) – Mára – Franta (Hajnej) = Tom (Ruby) – Alex (Maty) – Kubík (Lego)