Starší žáci A (2009)

Ročník 2004: Souboj o první místo

V pátek nás čekala předehrávka 4. kola, proti dosud neporaženému a nejlépe střílejícímu týmu soutěže, po hojných omluvenkách, nám zůstali pouze tři hráči na střídání, z toho jeden po návratu z vážné nemoci po dvou měsících a dva hráči, které trápí bolesti.
4.kolo v Pá 28.9.2018 08:30
Háje UMT
FAAZ

Branky: 2x Alex, 1x Kubík

Sestava: Luky = Dimo – Bejk – Tom – Kasa = Matyáš – Franta – Zelí – Sam – Kubík = Alex ==) Smolda – Jura – Víťa

První půlka zápasu byla vyrovnaná, kdy se šance točily, my jsme je dokázali zužitkovat, a další zahodit stejně jako soupeř, od druhé půlky první půle už začal lítat praporek častěji nahoru, pan asistent asi neví, co je mrtvý ofsajd, že praporek zvedám v momentě, kdy se snažím získat výhodu ze svého postavení, že se nezvedá pokud si další hráči nabíhají z druhé vlny, tím trochu zhoustla atmosféra na hřišti, moc tomu nepomohl ani pan s píšťalkou, který spoustu zákroků obracel během zápasu a neviděl jasná držení, ono se u velkého fotbalu musí hodně běhat, aby takové zákroky byli vidět.

Do druhé půle byl u soupeře jasný úkol, soupeř nesmí projít na půlku, jestliže se rozhodčí spletl se zvednutím praporku v době přihrávky, tak teď jsme byli pro jistotu v ofsajdu téměř kdykoliv, jak jsme mohli jít do rychlého kontru, ptám se, proč?? Furt je mi milejší, jestli se pustí i půlmetrový ofsajd, jen abychom viděli, jak si hráči povedou v útočné i obranné činnosti, místo toho, tady máme spartakiádu s praporkem, se divíme, že si pán nevyhodil rameno, samotnou kapitolou je muž s píšťalkou, nevím, proč se mstít na dětech, pokud mu udělal něco trenér, který u nás ani není, u našeho ročníku nebyl, může se stát, že se stane chyba, jedna či dvě, ale u zkušených rozhodčích vidět, jak obrací zákroky? Prosím vysvětlete hráčům, co vlastně pískáte, tím je i vychováváte, díky tomu nejen hráči cítí křivdu a je jedno, zdali se zápas vyhraje, prohraje, zbytečně se to poté vyostřuje na hřišti a může hrozit zranění, jen díky tomu, že se neumí vysvětlit, čím se vlastně hráč provinil. Ono, pokud je hráč vyšší o dvě hlavy a jde do souboje s hráčem, který je menší, je jasné, že hra tělem má jasného vítěze, ale pískat to téměř pokaždé, jako faul? To samé, držení za dres, šlapáky, úmyslné kopnutí do hráčů, za to jsou karty, naši hráči dostávali karty za to, že je velký a při kopu do míče vzal i hráče, za strkanici to bereme, i to, ale že si hráč stoupne před míč, aby soupeř nemohl rychle rozehrát hned žlutou, no pojď mi, to snad nemyslí někdo vážně, fauly netrestat, toto ano?

Kdykoliv člověk vezme noviny je tam něco o práci v mládežnickém fotbale, pokud nadále budeme podporovat lidi, kteří si jdou vydělat na párek a je jim jedno, zdali mohou přispět k výchově mládeže, tak se nikam společnost posunout nemůže, raději ať pískají mladí kluci, kteří se to potřebují naučit a víte, že ty chyby dělají, ale stále se učí místo rozhodčích, kteří to možná dělají i naschvál, není možné, aby bylo na hřišti k vidění tolik otočeních verdiktů od zkušených rozhodčích, kterých si vážíme, ale pokud nestíhají být u toho včas, není to ostuda, ale ať pískají malé formy, kde se nemusí běhat a uvidí na vše, není přeci ostudou odejít a věnovat se něčemu, co bude dávat smysl všem, dejte konečně šanci mladým klukům, oni chtějí pískat a my víme, že se budou aspoň snažit běhat, v tu chvíli dokážeme prominout i nějaké ty chyby.

Zápas jsme nakonec doválčili i přes nepřízeň osudu do vítězného konce, v 15 minutě se zranil Kasa a čeká ho delší pauza, místo něj šel si odbýt premiéru v soutěžním utkání Smolda, který ležel do té chvíle s vážnou nemocí dva měsíce doma, na lavičce nám zbyl Víťa, který přišel zkusit, zdali ho koleno pustí do hry, bohužel po deseti minutách byl mimo, to samé platí pro Juru, proto patří všem obrovský dík za výkon, proti soupeři, který točil hráče na střídačce, jako v hokeji. Díky a jinak k fotbalu patří emoce, bez nich je to chladný výkon, jsem rád, že to kluci je dokáží dát do hry a nenechají si nic líbit.

Závěrem, moc jsme se těšili na toto utkání, protože tohoto soupeře řadíme vysoko a má na to hrát i vyšší soutěž, ale díky okolnostem, které byli na hřišti se nehrál fotbal, ale jen se válčilo, škoda mohli jsme vidět hezký technický fotbal, který oba celky umí.

Fotogalerie:

pátek 28.9.2018 | Peter Bíro | Přečteno: 2428