Ročník 2005: Za podpory hráčů áčka

V sobotu jsme odehráli zápas proti Admiře, za podpory velkého počtu fanoušků, kdy se k rodičům a příbuzným, chodícím pravidelně na zápasy, přidali i hráči áčka, kteří hráli zápas před námi a zůstali podpořit i naše žáky. Kluci jejich podporu cítili, ocenili ji v pozápasovém hodnocení a poprvé v sezóně odehráli zápas s čistým kontem.
24.kolo v So 19.5.2018 14:00
Háje UMT
Admira

Byli jsme zvědaví, jak se přenese s Admirou, která přijela v o poznání jiném složení, než ji známe, páteční trénink do sobotního zápasu. Zaměření bylo na herní odvahu, napříč všemi hrami a situacemi, zejména v situacích v podčíslení. A ta se projevovala v úvodu zápasu na vysokých hodnotách. V průběhu hry kluci poznali, že to bude zápas více na jednu branku, proto byla nejvíce vypovídající z hlediska herní odvahy první třetina. A přenos nám přišel velký. Ne tak u těch hráčů, kteří ji mají stabilně vysokou a výkyvy mají minimálně, ale zejména u kluků, kde ta kolísavost je značná.

V rámci stanovení individuálních cílů právě výše herní odvahy často zaznívala. Když jsme u individuálních cílů, byly splněny z 80%. Pro představu se tam vyskytují tyto věci: Chci vstřelit gól, chci nahrát na góly, chci hrát první dotek dopředu, chci být důrazný, chci být herně odvážný, chci dát přesné přihrávky, chci vychytat čisté konto. Abychom si lépe mohli vyhodnotit úspěšnost, definujeme si s klukama, jak pak poznáme, zda se jim to povedlo či nikoliv. Např. důraz si někteří stanovili, že chtějí mít na škále 1-10 na devítce. To jen pro bližší představu.

Co se týče hry samé, použiji hodnocení přihlížejících hráčů áčka a zároveň našich mládežnických trenérů. Hra kluků se jim moc líbila, jak jsou schopni řešit herní situace, jak jsou schopni kombinovat na menším prostoru, jak jsou schopni si dávat krátké přihrávky, či řešit situace 1vs1.

Dalo by se vyčíst více věcí. I my trenéři jsme byli se způsobem hry spokojeni, byť vidíme mnoho podnětů, na čem pracovat, jako např. na vnímání, kdy můžeme změnit a otočit těžiště hry, ale i zde jisté pokroky vidíme. S čím jsme chtěli pracovat více, byla intenzita hry. I vzhledem k soupeři, který nás nedostával tolik pod tlak a byli jsme to tentokrát my, kdo určoval tempo hry, nebyl zápas v takové intenzitě, v jaké umí kluci hrát a i když jsme to v přestávkách rozebírali, tak nenarostla.

Avšak důležité je, že si kluci hru užili, byli herně odvážní, zastříleli si a také poprvé udrželi čisté konto.

Děkujeme všem fanouškům za podporu.

Zápasu se zúčastnili: Tom Pokorný, Adam Lelkes, Dymo Nykyforuk, Alex Klymskyj, David Andronikov, Tomas Järvinen, Tom Kolář, Šíma Černý, Fíla Prachař, Simon Větrovec, Fila Šťastný, Kuba Danda

sobota 19.5.2018 | Otmar Mansour | Přečteno: 2905