Ročník 2006: Poslední zápas ve starší přípravce

V posledním soutěžním zápase jsme na Schulhoffce přivítali Horní Měcholupy.
22.kolo v So 17.6.2017 09:00
Schulhoffova UMT
H. Měcholupy

Hlavní a jediný pokyn byl užít si závěrečné utkání. Předvést a ukázat vše, co jsme se za uplynulý rok naučili.

V situacích a zápasech, kdy máme dostatek času dokážeme akce dotahovat efektivně do zdárného konce. Pokud máme však vše udělat mnohonásobně rychleji, již se objevují nepřesnosti a míč nám často utíká. Hlavním úkolem do nové sezóny bude zvýšení rychlosti ve všech směrech – práce s míčem, rozhodování, zakončení.

V sobotním zápase hráli kluci moc hezký fotbal. Základem byla komunikace a pohyb. Díky tomu byly k vidění krásné, rychlé akce se zakončením do prázdné branky. Spoustu branek jsme ale také zahodili, když jsme zbrkle či nepřesně zakončovali.

Až v posledním zápase jsme využívali celou šířku hřiště a najednou se začalo objevovat otáčení hry z jedné strany na druhou, kdy jsme si několikrát vyměnili na naší polovině míč a otevřeli si tak prostor na jedné ze stran. V okamžiku, kdy kluci zjistili, že to funguje, ve hře se to objevovalo častěji.

Soupeř byl někdy hluboko na své polovině, naši kluci na to zareagovali a zpětnými nahrávkami si soupeře posunuli blíže k vlastní polovině a poté využili otevřených oken.

Zápas bavil hráče, trenéry i diváky. Hráli jsme sebevědomě a na to bychom měli navázat i v létě.

Zápasu se zúčastnili: Domša, Goikoetxea, Lacko, Limberg, Oráč, Slavík, Šilhánek, Trnka, Zlatuška

sobota 17.6.2017 | Jan Špinka | Přečteno: 2320